سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

اقامت حدود 5 میلیون نفرشب مسافر در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

اقامت حدود 5 میلیون نفرشب مسافر در مازندران

مدیر‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت: از 27 اسفندماه سال گذشته تا پنجم فروردین‌ماه 4 میلیون و 839 هزار و 927 نفرشب اقامت مسافر در استان داشتیم.

اقامت حدود 5 میلیون نفرشب مسافر در مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، دلاور بزرگ‌نیا صبح امروز در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران اظهار کرد: از 27 اسفندماه سال گذشته تا پنجم فروردین‌ماه امسال 4 میلیون و 839 هزار و 972 نفر شب اقامت در مازندران ساکن شدند.

وی افزود:در این مدت 2 هزار و 449 بازدید نظارتی از واحدهای اقامتی، پذیرایی، دفاتر خدمات مسافرتی، صنوف عرضه مواد غذایی، مراکز بهداشتی درمانی و مراکز حمل و نقل در استان صورت گرفته است.

بزرگ‌نیا ادامه داد: 92 مورد تشویق و 137 مورد اخطار به کمیته اسکان و خدمات‌رسانی و امور رفاهی ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران داده شده است.

مدیر‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران با اشاره به اینکه از آغاز طرح نوروزی تا پنجم فروردین‌ماه 3 هزار و 991 مورد نظارت بر مراکز تهیه و توزیع اماکن عمومی صورت گرفته است، گفت: در این مدت 2 هزار و 614 کیلوگرم مواد غذایی فاسد کشف و معدوم شد.

وی با بیان اینکه 19 فوتی ناشی از تصادف و تروما به کمیته بهداشت و درمان و محیط زیست ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران گزارش شده است، خاطرنشان کرد: 923 تصادفی پذیرش‌شده در مراکز درمانی و اورژانس، 3 هزار و 158 مأموریت تصادفی و غیر‌تصادفی اورژانس 115 و 630 اخطار بهداشتی صادره صنوف اعلام شده است.

بزرگ‌نیا خاطرنشان کرد: از 27 اسفندماه سال قبل تا پنجم فروردین‌ماه امسال 14 اماکن غیربهداشتی در استان تعطیل شده است.

مدیر‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران اظهار کرد: در این مدت تعداد بازدیدکنندگان از موزه‌های استان 74هزار و 952 نفر و تعداد بازدید‌کنندگان از اماکن تاریخی فرهنگی استان 192 هزار و 374 نفر بوده است.

بزرگ‌نیا ادامه داد: در این مدت تعداد گردشگران و بازدید‌کنندگان روستاهای استان 564 هزار و 100 نفر و تعداد گردشگران اقامت‌گزین استان یک میلیون و 155 هزار و 140 نفر بوده است.

وی در پایان با اشاره به اینکه در این مدت تعداد جلوگیری از ساخت‌ و ساز غیرمجاز و رفع تجاوز به حریم 215 مورد بوده است، گفت: تعداد گشت‌های انتظامی، راهور، پلیس‌راه و همیاران پلیس (پیاده، موتوری و خودرویی) 18 هزار و 272 مورد بوده است.