رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

اقامت بیش از یک میلیون گردشگر در مازندران - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

اقامت بیش از یک میلیون گردشگر در مازندران

اقامت بیش از یک میلیون گردشگر در مازندران


مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مازندران گفت: در 5 روز اخیر یک میلیون و 239 هزار و 279 مسافر در استان اقامت داشتند.

اقامت بیش از یک میلیون گردشگر در مازندران

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مازندران گفت: در 5 روز اخیر یک میلیون و 239 هزار و 279 مسافر در استان اقامت داشتند.
به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، دلاور بزرگ‌نیا پیش‌ از ظهر امروز در جمع خبرنگاران ستاد اجرایی خدمات سفر استان با اشاره به اینکه در پنج روز گذشته تعداد گشت‌های انتظامی، راهور، پلیس‌راه و همیاران پلیس 5 هزار و 427 مورد گزارش شده است، اظهار کرد: در پنج روز اخیر 62 مورد گشت‌های کنترلی و نظارتی استان و شهرستان‌ها به کمیته‌های ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران گزارش شده است.

وی گشت‌های بازرسی مشترک با هماهنگی گروه‌های نظارتی را 723 مورد دانست و افزود: در چند روز اخیر، رسیدگی به شکایات مردمی و مسافران نوروزی یک‌هزار و 237 مورد، پرونده ارسالی به تعزیرات حکومتی و مراجع قضایی 11 مورد و تعداد کل گزارشات مردمی 217 مورد گزارش شده است.

این مسئول ماموریت‌های انجام شده هلال‌احمر را 86 مورد، مراجعات سرپایی به پایگاه‌های هلال‌احمر را 670 مورد و تعداد مجروحان تصادفات امدادرسانی شده توسط هلال‌احمر را 689 مورد عنوان کرد.

بزرگ‌نیا مجموع سرویس جابه‌جا شده برون و درون‌استانی را 9 هزار و 814 مورد اعلام کرد و ادامه داد: مجموع مسافران جابه‌جا شده برون و درون‌استانی 94 هزار و 351 مورد، میزان ورودی اتوبوس به استان از مبادی پنج‌گانه 4 هزار و 320 مورد و میزان خروجی اتوبوس از مبادی مازندران 2 هزار و 505 مورد بوده است.

وی با اشاره به بازدید 12 هزار و 650 گردشگر و بازدیدکننده از روستاهای مازندران اضافه کرد: تعداد گردشگران و بازدیدکنندگان ساکن روستاها 3 هزار و 700 مورد به کمیته‌های ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران در پنج روز اخیر گزارش شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مازندران مسافران مقیم در استان را یک میلیون و 239 هزار و 279 نفر اقامت شب در پنج روز اخیر اعلام کرد.

وی با بیان اینکه تعداد فوت‌شدگان ناشی از تصادفات جاده‌ای و شهری در بیمارستان‌ها دو نفر اعلام شده است، تصادفی‌های پذیرفته شده در مراکز درمانی و اورژانس را 386 نفر و تعداد ماموریت‌های تصادفی و غیرتصادفی اورژانس 115 را 924 نفر دانست.

بزرگ‌نیا بازدیدکنندگان از موزه‌ها را 6 هزار و 734 نفر اعلام کرد.