سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۸ مرداد ۱۴۰۰

افق روشن - نمایش محتوای صدا

 

 

افق روشن

تهیه کننده : هنگامه داوودی 

نویسنده : هنگامه داوودی ، سعیدی فر 

صدابرداران: شهرام حق شناس ، سامی یوسفی ، علیرضا میرقربان نژاد ، احمد حسن نژاد ، خانم رقیه محسن تبار  

گزارشگران : کریم سلمان پور ، محمد امینی 

افق روشن عنوان برنامه ایست به تهیه کنندگی هنگامه داوودی با هدف اطلاعاتی- آموزشی و با موضوع اقتصاد مقاومتی، هرروز ساعت 21:30  به مدت 25 دقیقه از صدای مرکز مازندران پخش می شود.

اقتصاد مقاومتی مفهومی است که درپی مقاوم سازی، بحران زدایی و ترمیم ساختارها و نهادهای فرسوده و ناکارآمد موجود اقتصادی مطرح می شود که قطعا باور و مشارکت همگانی واعمال مدیریت های عقلایی ومدبرانه، پیش شرط و الزام چنین موضوعی است.

طرح اقتصاد مقاومتی این مسئله را به ذهن متبادر می کند که اقتصاد باید در مقابل تهدید اقتصادی خارجی مقاومت کند. با وجود تحریم های اقتصادی، ما در حال حاضر به نوعی درگیر جنگ اقتصادی هستیم و با وجود اقتصاد مقاومتی است که می توان در مقابل تهدیدها مقاومت کرد و از مسائلی همچون از هم پاشیدگی اقتصاد جلوگیری کرد. تلاش برای از هم پاشیدگی اقتصاد، از اهداف دشمن است. اقتصاد مقاومتی باید اقتصادی باشد که در پایان یک جنگ اقتصادی همچنان پابرجا باشد و متلاشی نشود.

ما به دنبال اهداف اقتصاد مقاومتی هستیم. یک اقتصاد غیرشکننده و در عین حال پاسخگو در زمینه های مختلف. در چنین شرایطی لازم است تا زمینه های مختلف دارای نوعی استقلال اقتصادی باشیم و در بخش های واقعی و مالی و… به خودکفایی برسیم و این مسأله با بهره گیری از اقتصاد مقاومتی محقق می شود. اقتصاد مقاومتی در رویارویی و تقابل با اقتصاد وابسته قرار می‌گیرد. اقتصاد مقاومتی نمی‌پذیرد که صرفاً مصرف‌کننده باشد، منفعل نیست و در مقابل اهداف اقتصاد سلطه ایستادگی می‌کند.

و این برنامه تهیه گزارشی است از کارآفرینان موفق استان برحول اقتصادی مقاومتی و راههای اشتغال و تولید می پردازد.

آیتمهای برنامه :

تهیه گزارش (از کارآفرینان موفق استان ،راههای اشتغال و ... .

سال تولید: سال1396


پربيننده ترين توليدات راديو

جدیدترین تولیدات رادیو