سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۸ مرداد ۱۴۰۰

افزایش 80 درصدی کشفیات کالای قاچاق در محمودآباد - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش 80 درصدی کشفیات کالای قاچاق در محمودآباد

فرماندار محمودآباد از افزایش 80 درصدی کشفیات کالای قاچاق در این شهرستان در سه ماه نخست امسال خبر داد.

افزایش 80 درصدی کشفیات کالای قاچاق در محمودآباد

به گزارش خبرگزاری فارس از محمودآباد، یحیی یوسف‌پور در جلسه کمیسیون قاچاق کالا و ارز این شهرستان، با اشاره به اینکه قاچاق کالا عامل مخرب اقتصاد هر جامعه‌ای به‌شمار می‌رود که آثاری از جمله کاهش تولیدات داخلی، افزایش بیکاری و رکود اقتصادی را با خود به همراه دارد، اظهار کرد: این معضل بیشتر گریبان‌گیر کشورهای در حال توسعه به نسبت سایر کشورهای توسعه‌یافته است. 

وی با تأکید بر اهمیت آگاه‌سازی و آموزش اذهان عمومی نسبت به عواقب اقتصادی، اجتماعی و سیاسی و به‌ویژه پیامدهای فرهنگی قاچاق کالا مهم‌ترین اصل در کاهش آمار قاچاق در کشور را اطلاع‌رسانی و مشارکت مردم در عدم استفاده از کالای قاچاق عنوان کرد.

فرماندار محمودآباد با اشاره به اهمیت برقراری مستمر و منظم گشت‌های مشترک بازرسی از واحدهای صنفی با همکاری دستگاه قضایی در راستای تحقق حقوق شهروندی خواستار جدیت دستگاه‌های عضو کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در مبارزه با پدیده شوم قاچاق در شهرستان محمودآباد شد.

مسؤول در تشریح گزارش عملکرد کمیسیون قاچاق کالا و ارز محمودآباد در سال‌جاری گفت: امسال به همت مأموران نیروی انتظامی و با همکاری سایر دستگاه‌های عضو این ستاد حدود 7 تن چوب جنگلی قاچاق، 200 کیلو آرد خارج از شبکه توزیع، 9 هزار و 184 لیتر گازوئیل به ارزش 27 میلیون و 753 هزار ریال، 25 هزار و 110 لیتر بنزین به ارزش 75 میلیون و 330 هزار ریال که خارج از شبکه توزیع می‌شد، کشف و ضبط شد.

یوسف‌پور در تشریح آمار مقایسه‌ای عملکرد کمیسیون قاچاق کالا و ارز محمودآباد در سه ماه نخست سال 95 به نسبت مدت مشابه سال گذشته، گفت: امسال 12 تن چوپ قاچاق و 6 هزار و 390 پاکت سیگار قاچاق کشف و ضبط شد که شاهد افزایش 80 درصدی کشفیات کالای قاچاق در این شهرستان هستیم.