جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

افزایش 8 درصدی صدور اسناد مالکیت کاداستری در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش 8 درصدی صدور اسناد مالکیت کاداستری در مازندران

مدیرکل ثبت اسناد و املاک مازندران از افزایش 8 درصدی صدور اسناد مالکیت کاداستری در استان خبر داد.

افزایش 8 درصدی صدور اسناد مالکیت کاداستری در مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، محمدحسن بهادر در نشست کارگروه سندهای کاداستری اداره کل ثبت اسناد و املاک مازندران اظهار کرد: از ابتدای امسال تا پایان مهر ماه تعداد 103 هزار و 972 فقره سند مالکیت کاداستری در این استان صادر و تحویل متقاضیان شده است.

وی با بیان اینکه این میزان نسبت به مدت مشابه سال 1394 افزایش هشت درصدی را نشان می دهد، افزود: با توجه به اینکه دقت در ثبت املاک موجب کاهش دعاوی در محاکم، امنیت بیشتر معاملات و حفظ و حراست از حقوق مالکان می‌شود، باید با آموزش‌های عمومی زمینه آگاهی هرچه بیشتر مردم در این زمینه را فراهم کرد.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک مازندران با بیان اینکه در همین مدت بیش از 72 هزار و 948 استعلام از دفاتر اسناد رسمی استان به ادارات ثبت اسناد و املاک تابعه استان ارسال شد، تصریح کرد: همه این استعلام‌ها به صورت الکترونیکی بررسی و به آنها پاسخ داده شده است.

بهادر بیان کرد: از محاسن ارسال استعلامات به صورت الکترونیکی می‌توان به جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه، عدم نیاز به حضور فیزیکی ارباب رجوع، جلوگیری از سواستفاده و جعل در نقل و انتقالات و معاملات و نظارت مستقیم بر عملکرد دفاتر اسناد رسمی توسط ادارات ثبت اشاره کرد.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک مازندران خاطرنشان کرد: یکی از مهم‌ترین برنامه‌های این اداره کل سرعت عمل بیش از پیش در صدور اسناد مالکیت کاداستری است.

وی ابراز امیدواری کرد با تسریع در صدور اسناد مالکیت اشخاص، اسناد مالکیت دولتی و نیز اسناد موقوفات زمینه رفاه حال هر چه بیشتر مراجعان و پیشبرد اهداف مد نظر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور را فراهم شود.

بهادر با تاکید بر اینکه شعار ما بر محور مکانیزه کردن انجام فرآیندها استوار است، گفت: در این زمینه و در راستای تسهیل و تسریع انجام امور مراجعان طی یک‌سال اخیر گام‌های بسیار مطلوبی برداشته‌ایم که می‌توان به تهیه آرشیو الکترونیکی پرونده‌های ثبتی و اسکن آنها اشاره کرد که با این اقدام تمامی پرونده‌های موجود به راحتی و با تشریح جزئیات قابل رؤیت و دسترسی است.