رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

افزایش 70 میلیارد تومانی بودجه فرهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

افزایش 70 میلیارد تومانی بودجه فرهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی

افزایش 70 میلیارد تومانی بودجه فرهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی


معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت از افزایش ۷۰ میلیارد تومانی بودجه فرهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی در امسال خبر داد و گفت: ابلاغ شد به مسئولان دانشگاه‌ها که این بودجه‌ها فقط در همین بخش هزینه شود.

افزایش 70 میلیارد تومانی بودجه فرهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی

محمدرضا فراهانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: در حوزه خوابگاه‌های دانشجویی با مشکلاتی مواجه هستیم که برای بهبود این وضعیت نه‌تنها نیازمند مشارکت دانشجویان بلکه نیاز به همراهی و مشارکت همه آحاد جامعه است.

وی افزود: با بیان کردن مطالبات نمی‌توان مشکلات را حل کرد بلکه باید راه‎حل و طرح موضوع داشته باشیم؛ شوراهای صنفی مجموعه‌ای تزئینی نیستند و اگر قرار است اوضاع دانشجویی بهبود یابد، این دانشجویان هستند که باید در صف اول تلاش کنند.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت بیان کرد: اکنون خوابگاه‌های دانشجویی توسط افرادی غیر از دانشجویان اداره می‌شود، اما باید شرایطی برای مدیریت خوابگاه‌ها توسط خود دانشجویان فراهم شود و هر خوابگاهی نیز یک شهردار خوابگاهی داشته باشد.

این مسئول با اشاره به اهمیت شوراهای صنفی دانشجویی در قدرتمندی دانشگاه‌ها، تصریح کرد: نباید از این شوراها استفاده سیاسی شود، هرچند که حوزه فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی در هم تنیده‌اند اما باید طبق حد و حدود شوراهای صنفی و دستورالعمل‌های مربوط به آن فعالیت شود.

فراهانی ادامه داد: قرار نیست دبیران شوراهای صنفی دانشجویی فقط مشورت بدهند یا مشکلات را مطرح کنند بلکه باید مدل‌هایی را ارائه بدهند که بتوانند آنها را در اختیار بگیرند.

وی درباره بودجه فرهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی، خاطرنشان کرد: سال گذشته بیش از 100 میلیارد تومان در این بخش هزینه و همه مبالغ نیز در حوزه فرهنگی صرف شده است.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت یادآور شد: باوجود اینکه بودجه وزارت بهداشت و درمان تنها سه درصد افزایش یافت اما بودجه فرهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی به 170 میلیارد تومان در امسال رسید و به همه مسئولان دانشگاه‌ها ابلاغ کردیم که این بودجه تنها در همین بخش صرف شود.

این مسئول در پایان با بیان اینکه اقتدار شوراهای صنفی مبتنی بر خردورزی و تدبیر است و با تدبیر و هیجان اداره نمی‌شود، گفت: همایش شوراهای صنفی دانشجویی، تمرینی برای مدیریت و افزایش آگاهی دبیران شوراهاست.