سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

افزایش 41 درصدی تناژ حمل شده کالا در بندر امیرآباد - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش 41 درصدی تناژ حمل شده کالا در بندر امیرآباد

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های مازندران گفت: تناژ حمل شده در دو ماهه امسال در بندر امیرآباد نسبت به مدت مشابه سال قبل با افزایش 41 درصدی همراه بوده است.

افزایش 41 درصدی تناژ حمل شده کالا در بندر امیرآباد

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل روابط عمومی اداره‌کل حمل و نقل و پایانه‌های مازندران، احمدآفرین محمدزاده کل تناژ حمل شده کالا در دوماهه امسال در بندر امیرآباد را 373 هزار و 117تن عنوان کرد که توسط شرکت‌های حمل و نقل کالا مستقر در بندر امیرآباد به سایر نقاط کشور حمل شده است که این نسبت به مدت مشابه سال قبل با افزایش 41 درصدی همراه بوده است

وی اظهار کرد: کل تناژ حمل شده کالا در دو ماهه امسال بندر نوشهر 135 هزار و 55 تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل با افزایش 33 درصدی همراه بوده است.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های مازندران افزود: در فروردین و اردیبهشت‌ ماه امسال 2 میلیون و 53  هزار و 467 تن کالا از مازندران به سایر نقاط کشور جابه‌جا شده است و تعداد بارنامه در این مدت 154 هزار و 792 فقره بوده است.

این مسؤول عمده کالای جابه‌جا شده را به ترتیب جو، شن و ماسه، گندم، فرآورده‌های لبنیاتی، سیمان فله‌ای، ذرت، سیمان کیسه‌ای، نیوپان، شیر و انواع بنزین برشمرد.

محمدزاده در پایان با اشاره به اینکه 121 شرکت حمل و نقل و شعبات در مازندران فعال هستند، گفت: این استان دارای هفت انجمن صنفی کارفرمایی شرکت‌های حمل و نقل کالا، یک کانون انجمن صنفی کارفرمایی شرکت‌های حمل و نقل کالا، یک کانون انجمن صنفی کارگری رانندگان، یک اتحادیه حمل بار و 10 انجمن صنفی کارگری رانندگان وسائط نقلیه کالای جاده‌ای است.