جهش تولید | دوشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۹

افزایش 40 درصدی روحانیون اعزامی ماه محرم در سوادکوه - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش 40 درصدی روحانیون اعزامی ماه محرم در سوادکوه

رئیس اداره تبلیغات اسلامی سوادکوه از افزایش 40 درصدی روحانیون اعزامی از قم و 10 درصدی روحانیون بومی ماه محرم در سوادکوه خبر داد.

افزایش 40 درصدی روحانیون اعزامی ماه محرم در سوادکوه

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان سوادکوه، حجت‌الاسلام غلام‌حسین ذاکری‌خطیر در جمع علما و روحانیت شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی با اشاره به اینکه از تریبون ماه محرم برای بیان احکام دینی، فلسفه قیام حسینی، عبرت‌های عاشورا، بیان آسیب‌های اجتماعی استفاده شود، گفت: طلاق، اعتیاد، خطر وهابیت و بهائیت، دشمن شناسی و جهاد کبیر مورد نظر مقام معظم رهبری در منابر ماه محرم مورد تاکید قرار گیرد.

وی با بیان اینکه تبلیغ آموزه‌های انقلاب اسلامی هم مورد تاکید علما و روحانیون باشد، افزود: علاقه مردم به عزاداری‌های ماه محرم با افزایش آگاهی عمومی درباره وظایف و رسالت‌ها هم همراه باشد و مردم از مدت‌ها قبل به دنبال معرفی روحانی برای مراسم‎های خود بودند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی سوادکوه و سوادکوه‌شمالی از اعزام 76 روحانی به حسینیه‌ها و مساجد شهری و روستایی شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی خبر داد و خاطر‌نشان کرد: 52 نفر از روحانیون اعزامی، بومی و 24 نفر از آنان اعزامی از قم هستند.

ذاکری‌خطیر از افزایش 40 درصدی روحانیون اعزامی از قم و 10 درصدی اعزامی روحانیون بومی در سوادکوه خبر داد و اظهار کرد: برگزاری 24 برنامه با موضوع مقابله با اعتیاد در ماه رمضان و 60 گفتمان دینی بخشی از برنامه‌های اداره تبلیغات اسلامی سوادکوه و سوادکوه‌شمالی در سال گذشته و 6 ماه اول سال 95 است.