سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۱۰ مرداد ۱۴۰۰

افزایش 38 درصدی تناژ حمل کالا در بندر نوشهر - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش 38 درصدی تناژ حمل کالا در بندر نوشهر

تناژ حمل شده کالا در هشت ماهه سال‌جاری در بندر نوشهر، نسبت به مدت مشابه سال قبل با افزایش 38 درصدی همراه بوده است.

افزایش 38 درصدی تناژ حمل کالا در بندر نوشهر

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، به نقل از روابط عمومی اداره‌کل حمل‌ونقل و پایانه‌های مازندران، احمد آفرین‌محمدزاده، مدیرکل حمل‌ونقل و پایانه‌های مازندران اظهار کرد: کل تناژ حمل شده کالا در هشت ماهه امسال در بندر نوشهر، 548 هزار و 971 تن بوده که توسط شرکت‌های حمل‌ونقل کالا مستقر در شهرستان نوشهر به سایر نقاط کشور حمل شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل با افزایش 38 درصدی همراه بود.

وی افزود: تناژ حمل شده کالا در هشت ماهه سال‌جاری بندر امیرآباد یک‌میلیون و 89 هزار تن بوده که با افزایش 9 درصدی همراه بوده است، همچنین کل تناژ حمل شده کالا در هشت ماهه امسال در بندر فریدونکنار، 108 هزار و 31 تن اعلام شده است.

محمدزاده اضافه کرد: کل تناژ حمل شده کالای استان در آبان‌ماه امسال، 8 میلیون و 849 هزار و 907 تن بوده است.

مدیرکل حمل‌ونقل و پایانه‌های مازندران تعداد بارنامه‌های مصرفی آبان‌ماه سال‌جاری را  678 هزار و 52 فقره دانست و تصریح کرد: عمده کالای جابه‌جا شده را به ترتیب شن‌وماسه، گندم، جو، فرآورده‌های لبنیاتی، سیمان فله‌ای، سیمان کیسه‌ای، شیر، نئوپان و انواع بنزین بوده است.     

این مسئول با بیان اینکه 125 شرکت حمل‌ونقل و شعبات آن در سطح مازندران فعال است، گفت: مازندران دارای هفت انجمن صنفی شرکت‌های حمل‌ونقل کالا و یک کانون انجمن‌های صنفی شرکت‌های حمل‌ونقل کالا، کانون انجمن‌های صنفی رانندگان کالا، اتحادیه حمل بار و هشت انجمن صنفی کارگری رانندگان وسائط نقلیه کالای جاده‌ای است.