جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

افزایش 36 درصدی صادرات محصولات کشاورزی مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش 36 درصدی صادرات محصولات کشاورزی مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، رضا عظیمی افزود: امسال بیش از 90 هزار و 710 تن انواع محصولات کشاورزی به خارج کشور صادر شد.

وی ادامه داد: این میزبان صادرات به ارزش بالغ بر 132 میلیون و 570 هزار و 240 دلار از گمرکات استان به خارج از کشور صادر شد که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از لحاظ وزنی حدود 36 درصد و از لحاظ ارزش بیش از 35 درصد رشد داشته است.

وی عمده محصولات صادر شده در هشت ماهه سال‌جاری را شامل فرآورده‌های لبنی، گل و گیاه، کیوی، مرکبات و سایر محصولات نظیر شلیل، خیار، هندوانه، موز، فندق،کلم و فلفل دلمه‌ای اعلام کرد که به کشورهای هدف شامل عراق، آذربایجان، روسیه، ترکمنستان و قزاقستان صادر شده است.

عظیمی افزایش سطح مهارت و تخصص صادرکنندگان محصولات کشاورزی، تنوع محصول و کیفیت بسته‌بندی مناسب، افزایش توان بازاریابی صادرکنندگان محصولات کشاورزی،ثبات ارزش دلار، معرفی بازارهای هدف جدید، اعزام و پذیرش هیئت تجاری بازاریابی در جهت تقویت روابط تجاری با کشورهای هدف و وجود مشترکات تاریخی و فرهنگی و مذهبی با بعضی از کشورهای هدف نظیر عراق، افغانستان و تعدادی از کشورهای Cis را از عمده دلایل افزایش صادرات محصولات کشاورزی استان به خارج از کشور در این مدت زمان اعلام کرد.