جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

افزایش 35 درصدی صادرات از گمرک امیرآباد - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش 35 درصدی صادرات از گمرک امیرآباد

قاسم شریفی امروز در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری فارس در بهشهر،بیان داشت: از ابتدای امسال تاکنون یک‌میلیون و 493 هزار تن کالا از جمله سیمان،کلینگر،گچ سفید،سنگ آهن و مصنوعات فولادی به ارزش 127 میلیون و 288 هزار دلار معادل 317 میلیارد ریال به مقصد آذربایجان،روسیه،ترکمنستان، قزاقستان و افغانستان صادر شده است.

وی افزود:این میزان صادرات،نسبت به مشابه سال گذشته از نظر وزن و ارزش به ترتیب با رشد 18 و 29 درصدی همراه بود.

مدیر گمرک امیرآباد بهشهر همچنین از واردات بیش از 512 هزار تن کالا به ارزش 306 میلیون و 243 هزار دلار به گمرک امیرآباد گفت و این‌که این میزان واردات، نسبت به مشابه سال قبل به ترتیب 55 و 45 درصد به‌لحاظ وزن و ارزش،کاهش داشته است.

شریفی عمده‌ترین کالاهای وارداتی از طریق گمرک امیرآباد را غلات،آهن‌آلات،کک متالوژی، بنزین، ماشین‌آلات و قطعات صنعتی عنوان کرد که بیشتر از کشورهای روسیه،چین،ترکیه، ترکمنستان و قزاقستان وارد کشور شده است.

وی با اعلام ترانزیت داخلی به میزان 4 هزار و 857 تن کالا به ارزش 13 میلیون دلار درباره ترانزیت خارجی کالا از ابتدای سال‌جاری تاکنون هم گفت: در این مدت بیش از 23 هزار و 405 تن کالا به ارزش 20 میلیون دلار که مهم‌ترین آن‌ها نفت،بنزین و آهن‌آلات بودند،از طریق گمرک امیرآباد ترانزیت شد که نسبت به مشابه سال قبل از لحاظ وزن 68 درصد کاهش داشته است.

مدیر گمرک امیرآباد، در پایان از درآمدهای وصولی این گمرک به میزان 315 میلیارد ریال گفت که نسبت به مشابه سال قبل با کاهش 33 درصدی همراه بود.