سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

افزایش 30 درصدی صادرات در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش 30 درصدی صادرات در مازندران

معاون بازرگانی و توسعه سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران گفت: در سه سال اخیر یک‌هزار و 300 میلیون دلار صادرات از مازندران انجام شد که 30 درصد افزایش داشته است.

افزایش 30 درصدی صادرات در مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، ابراهیم یعقوبی در حاشیه نمایشگاه دستاوردهای دولت در مجتمع ارشاد استان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در سه سال اخیر حدود یک‌هزار و 300 میلیون دلار صادرات از مازندران انجام شد که نسبت به گذشته 30 درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به سه حوزه بسترسازی پایانه‌های صادراتی در مازندران، افزود: دو پایانه در شرق و میانی استان در شهرستان جویبار ایجاد می‌شود.

معاون بازرگانی و توسعه سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران با بیان اینکه ایجاد پایانه صادراتی به صادرات کمک فراوانی می‌کند، خاطرنشان کرد: 40 کانتینر یخچال‌دار برای صادرات محصولات در دریای خزر مستقر شده‌اند.

این مسؤول با بیان اینکه بیشترین محصولات صادراتی استان در بخش کشاورزی است، تصریح کرد: پیگیری‌هایی در حال انجام است تا صادرات محصولات مرکبات امسال انجام شود.

*افزایش 41 درصدی صادرات در مازندران

یعقوبی با بیان اینکه در سال گذشته 660 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری صنعتی در استان انجام شد، گفت: در حوزه سرمایه‌گذاری در سال گذشته 39 درصد و در بخش اشتغال 36 درصد رشد داشته‌ایم که برای 3 هزار و 600 نفر اشتغال ایجاد شده است.

وی با اعلام اینکه در 36 ماه گذشته یک‌هزار و 750 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در استان صورت گرفته است، اظهار کرد: سرمایه‌گذاری نسبت به گذشته 41 درصد افزایش داشته است.

معاون بازرگانی و توسعه سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران با اشاره به ایجاد پنجره واحد سرمایه‌گذاری در سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران، افزود: سرمایه‌گذاری به‌عنوان محرک اقتصاد و اشتغال است و باید همه دستگاه‌ها برای محقق شدن این امر همکاری کنند.