رونق تولید ملی | شنبه، ۲۷ مهر ۱۳۹۸

افزایش 30 درصدی تعداد معتکفان در سوادکوه - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش 30 درصدی تعداد معتکفان در سوادکوه

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان‌ سوادکوه گفت: امسال تعداد معتکفان در شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی افزایش 30 درصدی داشت.

افزایش 30 درصدی تعداد معتکفان در سوادکوه

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان سوادکوه، حجت‌الاسلام غلام‌حسین ذاکری‌خطیر صبح امروز در جلسه طرح و برنامه تبلیغی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی با اشاره به ارزش و عظمت ماه رجب، اظهار کرد: خود‌سازی، مهم‌ترین ذخیره ماه رجب و اعتکاف برای ورود به ماه شعبان و ماه رمضان است.

وی با اشاره به افزایش 30 درصدی معتکفان در شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی، افزود: امسال تعداد 640 نفر در 12 مسجد این شهرستان‌ها معتکف شدند که از این تعداد 222 نفر از آنها را آقایان و 418 نفر را از خواهران تشکیل دادند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی از حضور 19 روحانی به عنوان معتکف یا سخنران تخصصی در بین معتکفان خبر داد و خاطر‌نشان کرد: 11 روحانی به عنوان معتکف و 8 روحانی به عنوان سخنران تخصصی در مراسم اعتکاف امسال حضور داشتند.

ذاکری‌خطیر، برگزاری مسابقه «اقتصاد مقاومتی» را یکی از برنامه‌های فرهنگی ایام اعتکاف برشمرد و تصریح کرد: این مسابقه که با همکاری شورای هیئات مذهبی و هیأت رزمندگان تهیه شد، همراه با توزیع کتابچه مربوط به آن بود.

وی اضافه کرد: توزیع اقلام فرهنگی، توزیع و جمع‌آوری فرم خاطره‌نویسی، برگزاری محافل قرآنی و برگزاری طرح «با قرآن در زلال اعتکاف» بخشی از برنامه‌های ما در ایام اعتکاف بود.