جهش تولید | دوشنبه، ۱۰ آذر ۱۳۹۹

افزایش 29 درصدی بودجه مازندران/ نیازمندان متقاضی یارانه نگران ثبت نام نباشند - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش 29 درصدی بودجه مازندران/ نیازمندان متقاضی یارانه نگران ثبت نام نباشند

به گزارش خبرنگار مهر، ربیع فلاح جلودار شامگاه چهارشنبه در تشریح برنامه های مرحله دوم هدفمندی یارانه ها افزود: برای اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه ها زیرساختهایی نیاز است که بودجه از جمله آن است و خوشبختانه برای اولین بار بودجه استان از ضریب جمعیتی فراتر رفته و به بالای چهار درصد رسیده است.

وی اظهار داشت:  همچنین در صندوق توسعه ملی و فاینانس خارجی نیز برنامه های خوبی ارائه داده ایم که چند طرح تصویب شده است و در حال گشایش همکاریها با کشورهای دیگر از جمله چین هستیم.

وی عنوان کرد: در بخش کشاورزی و تامین آب شرب نیازمند زیرساختهایی هستیم که دولت در این زمینه نیز برنامه هایی دارد.

استاندار مازندران به طرح های در دست اجرا مانند هراز و سوادکوه اشاره و اضافه کرد: بیش از هزار میلیارد تومان برای تسریع در تکمیل این طرح نیاز است و برای تامین آن نیازسنجی شده است.

تمهیدات لازم برای ثبت نام متقاضیان نیازمند اندیشیده شد

فلاح جلودار با اشاره به آغاز ثبت نام مرحله دوم هدفمندی یارانه ها گفت: همه تمهیدات لازم برای ثبت نام متقاضیان نیازمند دریافت یارانه اندیشیده شده است و هم استانیها نگران نباشند.

وی با بیان اینکه، استان مازندران از نظر ضریب اینترنت در کشور رتبه برتر دارد، افزود: با هماهنگی های صورت گرفته، مشکلی در ثبت نام متقاضیان وجود ندارد.

استاندار مازندران درباره مرحله اول اجرای هدفمندی یارانه ها گفت: طبق مصوبه قانونی باید بخشی از درآمد حاصل از هدفمندی یارانه ها برای بخش های تولید هزینه می شد که اینگونه نشده است.

وی افزود: برای جبران کسری و پرداخت یارانه ها نیز از بودجه ای برداشت شد که قرار بود برای طرح های عمرانی هزینه شود و این موجب شد تا سالهای 91 و 92 سالهای خوب اقتصادی نباشد.

استاندار مازندران تصریح کرد: در شش ماه اول سال 92 نرخ تورم به 45 درصد رسید که خوشبختانه هم اکنون به حدود 35 درصد کاهش یافته است و امیدواریم میزان تورم در مرحله دوم باز کاهش یابد.

وی از افرادی که متمکن هستند و یا بی نیاز هستند خواست تا از دریافت یارانه انصراف دهند و درآمد حاصله برای بخش سلامت و بخش های تولید کشور هزینه می شود.

استاندار مازندران افزود: در حال حاضر تعداد زیادی از واحدهای تولیدی با مشکل مواجه هستند و بخش سلامت، صنعت و کشاورزی مشکلات زیادی دارد که امیدواریم در مرحله دوم به این بخش ها توجه بیشتری شود.