رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۸

افزایش 25 درصدی کشت مجدد برنج در قائم‌شهر/ 60 درصد از چاه‌های کشاورزی برق‌دار شد - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش 25 درصدی کشت مجدد برنج در قائم‌شهر/ 60 درصد از چاه‌های کشاورزی برق‌دار شد

مدیر جهاد کشاورزی قائم‌شهر از افزایش 25 درصدی کشت مجدد برنج در این شهرستان خبر داد و گفت: پیش‌بینی می‌شود میزان سطح زیرکشت مجدد برنج در این شهرستان به 2 هزار و 200 هکتار افزایش یابد.

افزایش 25 درصدی کشت مجدد برنج در قائم‌شهر/ 60 درصد از چاه‌های کشاورزی برق‌دار شد

فرزین فرهادی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان قائم‌شهر با بیان اینکه سازمان جهاد کشاورزی همگام با سایر نهادها در راستای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی کارهای خوبی انجام داده است، اظهار کرد: کاشت مجدد برنج و افزایش تولید این محصول نقش مهمی در تحقق عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی دارد.

وی افزود: دولت تدبیر و امید، حمایت خوبی از برنج‌کارانی که کشت مجدد انجام می‌دهند داشته و همین امر بستر مناسبی برای افزایش تولید این محصول فراهم کرده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قائم‌شهر از افزایش 25 درصدی کشت مجدد برنج در این شهرستان خبر داد و گفت: پیش‌بینی می‌شود در سال‌جاری میزان سطح زیرکشت مجدد برنج، به 2 هزار و 200 هکتار افزایش یابد.

فرهادی شرایط مطلوب آب و هوایی در سال‌جاری را مهم‌ترین دلیل این افزایش برشمرد و تصریح کرد: کشاورزان با افزایش کشت مجدد برنج می‌توانند امنیت غذایی کشور را به شکل مطلوب حفظ کنند.

وی با بیان اینکه استفاده از ماشین و ادوات کشاورزی مدرن در تولید و برداشت محصول غذایی با‌کیفیت بسیار مؤثر است، اظهار کرد: 85 درصد از زمین‌های زیر کشت برنج به‌صورت مکانیزه برداشت شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قائم‌شهر از برق‌دار شدن 60 درصدی چاه‌های کشاورزی در دولت تدبیر و امید خبر داد و گفت: از 3 هزار و 147 حلقه چاه کشاورزی دارای مجوز و برق دار در قائم‌شهر، یک‌هزار و 227 طرح در دولت قبل انجام شده است.

فرهادی تصریح کرد: یک‌هزار و 920 چاه کشاورزی در دولت تدبیر و امید در سطح شهرستان برق‌دار شده‌اند و این نشان از اهتمام دولت‌مردان است.

این مسؤول در پایان به فعالیت ستاد تسهیل اشتغال‌زایی و تولید اشاره کرد و گفت: در این زمینه به‌عنوان یکی از شاخص‌ترین شهرستان‌ها در مازندران در ثبت سامانه عمل شد و در مرحله نخست پنج طرح کشاورزی به ارزش 7 میلیارد و 350 میلیون تومان به بانک معرفی شدند.