جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

افزایش 20 درصدی دیدارمسافران نوروزی از بنادر مازندران - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

افزایش 20 درصدی دیدارمسافران نوروزی از بنادر مازندران

افزایش 20 درصدی دیدارمسافران نوروزی از بنادر مازندران


مدیر کل بنادر و دریانوردی استان مازندران از رشد ٢٠ درصدی بازدید گردشگران نوروزی از بنادر این استان در نوروز امسال در مقایسه با سال گذشته خبر داد.

افزایش 20 درصدی دیدارمسافران نوروزی از بنادر مازندران

به گزارش ایرنا، منوچهر تاتینا روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران، اظهار داشت: بازدید مسافران و گردشگران نوروزی از بخش های مختلف بنادر نوشهر و فریدونکنار در ایام نوروز امسال در مقایسه با مدت مشابه قبلی از رشد 20 درصدی برخوردار بوده که رشد خوبی محسوب می شود.

وی تصریح کرد: با توجه به اطلاع رسانی مناسب صورت گرفته درخصوص امکان بازدید شهروندان و مسافران نوروزی از بنادر تابعه اداره کل در ایام نوروز، هزاران نفر از شهروندان و گردشگران از بنادر نوشهر و فریدونکنار بازدید کردند.

وی تعداد افراد بازدید کننده امسال از این بنادر را بیش از شش هزار نفر اعلام کرد و افزود: مسافران نوروزی ضمن بازدید از موزه دریایی، اسکله ها و تجهیزات دریایی و بندری، از نزدیک در جریان روند تخلیه و بارگیری کالا در بنادر نوشهر و فریدونکنار قرار گرفتند.

وی خاطرنشان کرد: این مجموعه به منظور آشنایی بیشتر هموطنان با صنعت دریانوردی، همانند سال های گذشته آمادگی خود را برای میزبانی از شهروندان و گردشگران نوروزی برای بازدید از بنادر تابعه طی روزهای دوم تا دوازدهم فروردین ماه اعلام کرد که مورد استقبال گسترده مردم منطقه و گردشگران قرار گرفت.

بنادر مازندران به مرکزیت بندرنوشهر، با دارا بودن دو بندر تجاری( نوشهرو فریدونکنار) ضمن فعالیت در زمینه تخلیه و بارگیری کالاهای تجاری و نفتی، متولی اجرای وظایف حاکمیتی سازمان بنادرودریانوردی در امر حفاظت و ایمنی دریانوردی، تجسس و نجات دریایی،برقراری سیستم های مخابرات دریایی، حفظ محیط زیست دریایی و مقابله با آلودگی دریا، رعایت و اعمال کنوانسیون های بین المللی در مدیریت امور بندری و دریایی، صدور گواهینامه های شایستگی شناور های تجاری و شناسنامه های دریانوردی، ثبت و بازرسی کلیه شناورها و ارائه گواهینامه های مربوطه می باشد.