رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

افزایش 20 درصدی درآمدهای گمرکی مازندران - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

افزایش 20 درصدی درآمدهای گمرکی مازندران

افزایش 20 درصدی درآمدهای گمرکی مازندران


مدیرکل گمرک مازندران از افزایش 20 درصدی درآمدهای گمرکی استان خبر داد.

افزایش 20 درصدی درآمدهای گمرکی مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان فریدونکنار، ابوالقاسم یوسفی‌نژاد بعد از ظهر امروز در نشست مشترک افزایش فعالیت‌های گمرکی در فرمانداری فریدونکنار اظهار کرد: در حال حاضر در مازندران با سه گمرک بندری نوشهر، فریدونکنار و امیرآباد فعالیت داریم.

وی افزود: اجرای سیستم جامع امور گمرکی از سال قبل در مازندران برنامه‌ریزی و اجرا شد که اقدامی مطلوب و ارزنده ارزیابی می‌شود.

مدیرکل گمرک مازندران تصریح کرد: هم‌اکنون تمامی فعالیت‌های گمرک مازندران به‌صورت مکانیزه انجام می‌شود و از این بابت گردش کاغذ در گمرک استان بسیار کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه در بحث دور اظهاری با اینترنت تمامی ارباب‌رجوع‌ها به سامانه متصل شده و کارهای خود را پیگیری می‌کنند، گفت: اظهار و ترخیص کالاها در گمرک استان از طریق اینترنت و با ورود کاربران به سامانه و به‌صورت مکانیزه انجام می‌شود.

یوسفی‌نژاد در تشریح مزایای بهره‌مندی گمرک مازندران از این سیستم از کاهش زمان رسیدگی به امور، کاهش مصرف کاغذ، افزایش نظارت‌ها و مبارزه با قاچاق کالا و ارز نام برد.

مدیرکل گمرک مازندران بیان کرد: در بحث حصول درآمدهای دولتی از زمان اجرای این سامانه درآمد ما 20 درصد افزایش یافت و بیشترین صادرات و واردات از گمرک مازندران مربوط به کشورهای حوزه خلیج‌فارس، آسیای میانه، عراق و افغانستان است.

وی افزود: با قابلیت‌هایی که استان در حوزه گل و گیاه، میوه و تره بار و لبنیات، ماهی و مرغ دارد انتظار می‌رود با بازارهای خوبی که در خارج از کشور در اختیار مازندران است روند فعالیت‌ها گسترش یابد.

یوسفی‌نژاد در پایان گفت: مازندران به‌واسطه قرار گرفتن در کریدور شمال جنوب بهترین مسیر برای محموله‌های نفتی به سمت کشورهای آسیای میانه برشمرده می‌شود.