جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

افزایش 20 درصدی جمعیت مرال در مازندران/ به‎کارگیری 100 محیط‌بان جدید در محیط زیست مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش 20 درصدی جمعیت مرال در مازندران/ به‎کارگیری 100 محیط‌بان جدید در محیط زیست مازندران

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران با اشاره به به‎کارگیری 100 محیط‎بان جدید در این استان، گفت: با افزایش محیط‎بان‎ها در دو سال گذشته، افزایش 20 درصدی جمعیت مرال را در مازندران شاهد بودیم.

افزایش 20 درصدی جمعیت مرال در مازندران/ به‎کارگیری 100 محیط‌بان جدید در محیط زیست مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان تنکابن، ناصر مهردادی در آئین بهره‌برداری از پاسگاه محیطبانی روستای «مران» از توابع دهستان 3 هزار بخش تاریخی خرم‌آباد تنکابن اظهار کرد: با توجه به اهمیت محیط زیست و حفاظت از آن، در دو سال اخیر 100 محیط‌بان در مازندران به‌کارگیری شدند.

وی با بیان اینکه نیاز به توسعه محیط‌بانی این الزام را ایجاد کرد تا در تکمیل این حلقه از کار در سازمان، پاسگاه‌های محیط‌بانی نیز افزایش یابند، افزود: در هفته دولت، سه پاسگاه محیط‌بانی مورد بهره‌برداری قرار می‎گیرند که دو پاسگاه محیط‌بانی در تنکابن و رامسر و یک پاسگاه نیز در بهشهر قرار دارد که با یاد و خاطره شهدای هفته دولت و 113 شهید محیط‌بانی به بهره‌برداری می‌رسند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران با تقدیر از همکاری تنگاتنگ
ادارات راه و شهرسازی، منابع طبیعی و آب و برق تنکابن در احداث و تکمیل پاسگاه محیط‌بانی مران گفت: این پروژه با زیربنای 100 متر مربع و با اعتبار بیش از 130 میلیون ریال احداث و تجهیز و به‌طور رسمی از امروز وارد فاز عملیاتی شده است.

این مسؤول با اشاره به اهمیت فرهنگ‌سازی برای حفظ محیط زیست به‌ویژه تنوع گیاهی و جانوری شمال که در دنیا بی‌نظیر است، اظهار کرد: با اهمیت جلوه دادن این مقوله در دولت یازدهم، کمک رسانه‎ها‌ و حساس شدن خبرنگاران به این بحث مهم، به میزان قابل توجهی در حوزه کار سازمانی، آگاهی عمومی بیشتر شده و سطح همکاری مردم نیز در این بخش افزایش یافته است.

مهردادی در ادامه ابراز داشت: جای کار برای صیانت از محیط زیست بسیار است اما با تلاش سازمان محیط زیست و همت مجموعه عوامل اداره‌کل محیط زیست، در سه سال گذشته جمعیت مرال موجود در مازندران 20 درصد افزایش یافته است.

وی ادامه داد: برای ادامه این روند و با رویکرد احیای نسل این حیوان زیبا، چهار رأس مرال را از پارک ملی سمسکنده به منطقه گلستانک که از نظر اقلیمی مکان منحصر به‌فردی است منتقل کردیم و تلاش داریم تا این برنامه در سایر مناطق ازجمله در دوهزار و سه‌هزار تنکابن که دارای مناظر بکر ویژه است، اجرا شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران در پایان با بیان اینکه حفظ و حراست از منابع طبیعی و زیست‌بوم در کشور به‌عنوان امانت آیندگان، یک وظیفه ملی است، گفت: همه باید در کنار دولت در این راه و به هر طریقی مشارکت داشته باشند تا گونه‌های موجود در محیط زیست و حیات وحش به‌عنوان نعمت‌های خدادادی و حفظ تعادل در محیط زیست حفظ شده و نسل‌های آینده نیز از آنها بهره‌مند شوند.