جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

افزایش 2 برابری اعتبارات وزارت ورزش - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش 2 برابری اعتبارات وزارت ورزش

وزیر ورزش و جوانان گفت: در دو سال گذشته اعتبارات وزارت ورزش و جوانان به دو برابر افزایش یافته است.

افزایش 2 برابری اعتبارات وزارت ورزش

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان چالوس، محمود گودرزی در سفر به شهرستان چالوس و در نشست با هیأت‌های ورزشی این منطقه، با اشاره به اینکه یکی از سیاست‌های دولت ایجاد مشارکت بیشتر مردم و واگذاری امور به بخش خصوصی است، اظهار کرد: چون انجام همه امور از عهده دولت‌ها خارج است و اگر در تلاش برای افزایش مشارکت مردم تلاش شود توسعه واقعی اتفاق می‌افتد وگرنه با محدودیت مالی دولت امکان توسعه نیست.

وی افزود: سیاست‌هایی در حوزه ورزش وجود دارد و رئیس جمهور در گزارش شروع سال چهارم خدمت به رویکردهای نوین دولت به ورزش اشاره کرد و در دو سال گذشته سهم ورزش به دو برابر 100 درصد در حوزه عمرانی و جاری افزایش یافت که در صورت تأمین اعتبار، ورزش به فراخور شرایط از این نعمت برخوردار می‌شود.

وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد: مازندران یکی از پشتوانه‌های اصلی ورزش در حوزه اصلی است و ورزش قهرمانی در مازندران رونق تام و تمام دارد و باید به دنبال رشد استعدادها بود.

این مسؤول با اشاره به اینکه یک نگاه علمی با عنوان سرزمین و آمایش رشته که در تمام نقاط ایران استعدادها و علاقه‌ها مشخص شده و قابلیت شناسایی دارد، انجام شده است، گفت: این در مازندران که جامعه بزرگی از مجموع ورزش‌های کشور در رشته‌‌های وزنه‌برداری، کشتی، تکواندو، شمشیربازی و... زمینه غنی‌ای در استان وجود دارد و حمایت و هدایت در عرصه شناسایی این استعدادها قابل تقدیر است.

گودرزی خاطرنشان کرد: در حوزه قهرمانی اگر کمی نگاه کنیم 13 سهمیه المپیک از مازندران جای شکر دارد و این 13 تا کیفی بوده و مقامات مرغوب و سکویی کشور باید دیده شود.

وی از افزایش سهم ورزش همگانی از 9 درصد به 20.9 درصد خبر داد و گفت: مردم ایران در حال ورزش هستند و بالاترین عدد ورزش همگانی 27.4 درصد است که 24.5 درصد مردم مازندران ورزش می‌کنند.

وزیر ورزش و جوانان با تأکید بر اینکه هر قدر مردم به ورزش گرایش پیدا کنند از بزهکاری‌ها کاسته می‌شود، تصریح کرد: هر قدر تعداد ورزش افزایش یابد مصرف دارو کمتر می‌شود و سبک زندگی را تغییر می‌دهد و کیفیت زندگی افراد بالا می‌رود.

این مسؤول سرانه ورزشی مازندران 1.1 را مطلوب دانست و افزود: سرانه کشوری 74 سانتی‌متر است که با توجه به مشکلات اقتصادی، تهران به عنوان پایتخت از 33 سانتیمتر سرانه ورزشی امروز به 40 رسید و این یعنی تهران از مازندران پایین‌تر است و ظرفیت مازندران می‌طلبد تا این سرانه ارتقا پیدا کند.

گودرزی با تأکید بر اینکه باید به صورت ویژه به سه شهرستان نوشهر، چالوس و کلاردشت برای تقویت اعتبارات ورزشی کمک شود و شهرهای غربی استان باید سهم ویژه را در نظر گرفت، گفت: امیدواریم کاروان ورزشی المپیک و پارالمپیک ما در بین کشورهای قدرتمند و ثروتمند که قصد عرض اندام دارند، موفق شوند.