جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۹ تیر ۱۳۹۹

افزایش 16 درصدی درآمد گمرکات مازندران در سال 94 - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش 16 درصدی درآمد گمرکات مازندران در سال 94

مدیرکل گمرکات مازندران از افزایش 16 درصدی درآمد گمرکات استان در سال 94 نسبت به سال پیش از آن خبر داد .

افزایش 16 درصدی درآمد گمرکات مازندران در سال 94

به گزارش روابط عمومی اداره کل گمرکات مازندران ، ابوالقاسم یوسفی نژاد درآمد گمرکات استان در سال گذشته را بیش از دو هزار و 459 میلیارد ریال اعلام کرد.
وی گفت : گمرک امیرآباد با یکهزار و 249 میلیارد و 70 میلیون ریال و افزایش 17 درصدی نسبت به سال گذشته ، بیشترین سهم را در درآمد زایی داشت.
او افزود : درآمد گمرک نوشهر هم با رشد 19 درصدی نسبت به سال 93 به یکهزار و 24 میلیارد و 710 میلیون ریال در سال 94 رسید و گمرک فریدونکنار و ساری نیز به ترتیب در رتبه های بعدی قرار گرفتند.
مدیرکل گمرکات مازندران واردات صورت گرفته از گمرکات استان در سال گذشته را دو میلیون و 183 هزار تن کالا به ارزش 835 میلیون و 130 هزار دلار اعلام کرد.
وی گفت : صادرات غیرنفتی مازندران در سال گذشته هم 423 میلیون و 810 هزار دلار بود.
او عمده اقلام صادراتی از طریق گمرکات مازندران را شامل 58 درصد فرآورده های لبنی ، 10 درصد مواد غذایی ، پنج درصد سیمان ف هشت درصد کالاهای صنعتی و 9 درصد لوله و پروفیل اعلام کرد.
یوسفی نژاد مقصد کالاهای صادراتی راهم به ترتیب کشورهای عراق، ترکمنستان، افغانستان، قزاقستان و فدراسیون روسیه بیان کرد.
وی کالاهای وارداتی به استان را هم شامل جو ، گندم ، آهن آلات ،پنبه و خوراک آماده برای دام اعلام کرد و گفت که این کالاها از امارات ، روسیه ، ترکیه ، سوئیس و کره وارد کشور شد.
یوسفی نژاد گفت : پارسال از طریق گمرکات مازندران 225 هزار تن انواع کالا از جمله گازوئیل و ورق آهن به ارزش بیش از 224 میلیون و 201 هزار دلار به مقصد ترکمنستان، افغانستان، عراق و پاکستان ترانزیت شد.