جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

افزایش 15 درصدی حضور بانوان مازندرانی در پایگاه‌های انتقال خون - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش 15 درصدی حضور بانوان مازندرانی در پایگاه‌های انتقال خون

مدیرکل انتقال خون مازندران گفت: حضور بانوان در پایگاه‌های انتقال خون در ماه رمضان امسال نسبت به سال گذشته 15 درصد افزایش یافت.

افزایش 15 درصدی حضور بانوان مازندرانی در پایگاه‌های انتقال خون

اسماعیل پوریانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: از ابتدای ماه مبارک رمضان 11 هزار نفر به پایگاه‌های انتقال خون مازندران مراجعه کردند که از این تعداد 9 هزار و 500 موفق به اهدای خون شدند.

وی افزود: از تعداد اهداکنندگان خون حدود 5هزار نفر اهداکننده مستمر، یک‌هزار و 727 نفر بار اولی و بقیه اهداکننده باسابقه خون بودند.

مدیرکل انتقال خون مازندران با اشاره به رشد چهار درصدی اهداکننده بار اولی خون در ماه مبارک رمضان امسال، اضافه کرد: حضور بانوان نیز در ماه رمضان امسال نسبت به سال گذشته 15 درصد افزایش یافته که انتظار داریم این روند همچنان ادامه یابد.

این مسؤول به بحث نذر خون در شب‌های قدر اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه برای تمام افراد امکان اهدای خون وجود نداشته از این افراد درخواست شده که در شب‌های بعد تا پایان ماه مبارک رمضان مراجعه کنند.

پوریانی با اعلام اینکه در حال حاضر هیچ کمبود خونی نداریم، اظهار کرد: انتظار داریم افراد همانند گذشته در پایگاه‌های انتقال خون حضور یابند تا مشکلی در زمینه خون‌رسانی به بیماران به وجود نیاید.

وی در پایان گفت: تا 9 مرداد روز ملی اهدای خون شاهد پویش مردمی اهدای خون هستیم.