رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

افزایش 10 درصدی داروهای بیمه‌شدگان سلامت - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش 10 درصدی داروهای بیمه‌شدگان سلامت

یحیی صالح طبری در حاشیه برگزاری نخستین همایش منطقه‌ای چالش‌ها و راهکارهای برنامه پزشک خانواده و بیمه روستایی در استان‌های شمالی کشور در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار فارس در بابل اظهار داشت: در مازندران یک میلیون و 700 هزار نفر بیمه‌شده داریم.

وی جزئیات برخورداری از بیمه را 500 هزار نفر کارمندی، صندوق ایرانیان و یک میلیون و 240 هزار نفر را نیز بیمه شده روستایی برشمرد.

مدیرکل بیمه سلامت استان مازندران افزود: بیمه سلامت با دانشگاه علوم پزشکی در راستای طرح پزشک خانواده روستایی و شهری همکاری بسیار نزدیک و دوستانه دارد.

این مسئول اضافه کرد: معتقدیم پزشک خانواده تنها طرحی است که می‌تواند وضعیت درمان را از وضعیت نابسامان کنونی ساماندهی کند و از درمان‌محوری به سلامت‌محوری که لازمه داشتن جامعه سالم است، سوق بدهد.

این مسئول به برنامه‌های آینده اشاره و بیان داشت: استقرار کامل طرح پزشک خانواده و اجرای دقیق فازهای اعلام شده و ساماندهی هزینه‌های درمان در کمترین حد ممکن از مهم‌ترین برنامه آینده است.

صالح طبری اذعان داشت: تمام خدمات پزشک خانواده روستایی بدون حق سرانه بیمه رایگان ارائه می‌شود.

وی گفت: در حال حاضر 272 قلم دارو در لیست دریافتی داروها وجود دارد که به‌زودی شاهد افزایش 10 درصدی قلم دارویی خواهیم بود.

مدیرکل بیمه سلامت مازندران به وضعیت بیماران خاص اشاره و اظهار داشت: صدور کارت بیماران خاص با سازمان بیمه سلامت بوده و خدمات موردنیاز به بیماران خاص ارائه می‌شود اما با توجه به وضعیت تحریم دارو مقداری دچار تنگنا شدیم که امیدواریم به‌زودی این معضل برطرف شود.