رونق تولید ملی | شنبه، ۲ شهریور ۱۳۹۸

افزایش کم سابقه حضور گردشگر خارجی در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش کم سابقه حضور گردشگر خارجی در مازندران

معماری های زیبایی که در استان مازندران در ساخت و سازهایی اعم از نمای سفال و چوب و گل بکار رفته و وجود جنگل و دریا موجب جذب گردشگر به مازندران است.

افزایش کم سابقه حضور گردشگر خارجی در مازندران


به گزارش خبرگزاری صداوسیما ، معاون عمرانی استاندار مازندران در کنگره معماری و شهرسازی ایران در بابلسر با اشاره به اینکه گردشگران خارجی که به استان مازندران سفر کردند هدف آنها آشنایی با تاریخ این استان بوده است گفت : تعداد گردشگران خارجی در مازندران امسال در مقایسه با پارسال با یک رشد قابل توجه به بیش از300 هزار نفر افزایش یافته است.
علی نبییان افزود : در سال 94 حدود 250 هزار گردشگر خارجی وارد مازندران شده و از مواهب طبیعی و آثار تاریخی استان بازدید کردند.                                                                              

به گفته وی همچنین از 27 اسفند 94 تا پایان دی 95  مازندران میزبان 41 میلیون نفر مسافر و گردشگر ذاخلی بوده است که در استان شب اقامت داشته اند.
معاون عمرانی استاندار به موضوع بوم گردی که امروز در روستاهای ما اتفاق می افتد اشاره کرد و گفت: پارسال یک  میلیون و 500 هزار مسافری که به روستاهای ما سفر کردند با تلاش مسئولان ، در نوروز 95 به بیش از 2 میلیون نفر افزایش یافت.
وی افزود: معماری های زیبایی که دراین استان در ساخت و سازهایی اعم از نمای سفال و چوب و گل و سایر به کار می رفته است ، سبک سنتی و بخش هویتی فرهنگی این منطقه را نشان داده است.                                                                     وی همچنین با اشاره به اهمیت معماری های گذشته گفت: خوشبختانه دولت ، منابع مالی خوبی را برای ترمیم بافت های فرسوده درنظر گرفته است.
چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی ایران از دیروز با حضور فعالان حوزه گردشگری ، اساتید برجسته و دیگر چهره های علمی آغاز شد و امروز پس از برگزاری کارگاه آموزشی و ارائه 18 مقاله به صورت سخنرانی و 12 مقاله به صورت پوستر به پایان می رسد.