سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

افزایش واردات از مازندران به آستراخان روسیه/ ایجاد خط گردشگری دریایی از آستراخان به بندر نوشهر - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش واردات از مازندران به آستراخان روسیه/ ایجاد خط گردشگری دریایی از آستراخان به بندر نوشهر

استاندار آستراخان خواستار افزایش واردات از مازندران به آستراخان و ایجاد خط گردشگری دریایی از این استان به بندر نوشهر شد.

افزایش واردات از مازندران به آستراخان روسیه/ ایجاد خط گردشگری دریایی از آستراخان به بندر نوشهر

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نوشهر، الکساندر ژیلکین در نشست مشترک با مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران و دیگر مسؤولان شهرستانی با اشاره به مسائل و مشکلات مطرح شده در نشست با مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران، اظهار کرد: همه این مسائل قابل حل است و قول همکاری می‌دهیم.

وی با بیان اینکه 12 لایروب در رودخانه ولگا کار می‌کنند، افزود: هزینه این لایروبی حدود 30 میلیون دلار است و ما همکاری لازم را با کشتی‌های ایران داریم.

استاندار آستراخان با اشاره به اینکه در چارچوب کمیسیون‌های مشترک، سندهای خوبی امضا شد، تأکید کرد: ما خواستار افزایش واردات از مازندران به آستراخان روسیه هستیم و در زمینه صادرات گل و گیاه نیز همکاری دوطرفه را نیاز داریم.

این مسؤول با بیان اینکه ظرفیت‌های مازندران در حوزه تولید و صادرات گل و گیاه بسیار خوب است، تصریح کرد: برای ایجاد یک خط گردشگری دریایی از آستراخان به بندر نوشهر بسیار تمایل داریم.

ژیلکین تصریح کرد: در بحث گردشگری دریایی با ایران در خزر دو کشتی در کارخانجات آستراخان برای دریای خزر و دریای سیاه در حال ساخت است.

وی بیان کرد: ظرفیت هرکدام از این کشتی‌ها 100 مسافر است و امیدواریم هر چه زودتر شرایط برای ورود به خط دریایی در حوزه گردشگری دریایی فراهم شود و هر چه بیشتر گردشگران مازندرانی و روسی بین دو استان مسافرت کنند.

*محدودیت‌های ورودی کشتی‌ها در ولگا برداشته شود

مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران نیز با اشاره به اینکه در بحث صنایع بسته‌بندی در استان فرصت‌های بسیار ارزشمندی وجود دارد و علاقه‌مند به فعالیت دو طرفه با کشور روسیه هستیم، اظهار کرد: روسیه علاقه‌مند به دسترسی به آب‌های گرم است که این فرصت در مازندران وجود دارد و می‌توانیم همکاری کنیم.

سیاوش رضوانی تصریح کرد: در زمینه توسعه گردشگری دریایی هم زمینه‌های خوبی وجود دارد و خواستار همکاری دوسویه هستیم.

وی خواستار اجازه ورود کشتی‌های ایرانی به سایر بنادر آستراخان شد و گفت: محدودیت‌های ورودی کشتی‌ها در ولگا برداشته شود و در بحث کنترل و بازرسی همکاری بیشتری با ما شود و تخفیف تعرفه‌های مربوط به دریافت عوارضی برای کشتی‌های ایرانی مورد توجه قرار گیرد.