سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

افزایش همکاری‌های شیلاتی ایران و ویتنام - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش همکاری‌های شیلاتی ایران و ویتنام

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی اداره کل شیلات مازندران، خان (khanh ) سفیر کشور ویتنام در ایران در بازدید از پروژه‌های پرورش ماهی خاویاری در مرکز مازندران توان شیلات استان مازندران و تجربیات آنان را در پرورش ماهی خاویاری مهم و اساسی برشمرد و اظهار امیدواری کرد که همکاری‌های شیلاتی دو کشور در آینده توسعه و افزایش یابد.

مدیرکل شیلات مازندران نیز در این بازدید گفت: هیئت شیلاتی ویتنامی به سرپرستی آقای فم آین توآن معاون مدیرکل شیلات کشور ویتنام از دو پروژه پرورش ماهی خاویاری در شهرستان ساری بازدید کردند.

وی ابراز داشت: در این بازدید که آقای خان (khanh ) سفیر این کشور در ایران نیز حضور داشت.

حبیب‌نژاد با اشاره به اینکه هیئت مذکور از نزدیک پرورش و توانمندی‌های شیلاتی دو مرکز تکثیر و پرورش ماهی شرکت قره برون (اسلامی ) و نیز شرکت آبزی گستران ساعی در شهرستان ساری بازدید کردند، بیان داشت: شیلات مازندران آمادگی دارد تا در راستای توسعه همکاری‌های شیلاتی تجربیات خود را بین دو کشور مبادله و منتقل کنند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر چهار مزرعه تولید ماهیان خاویاری در استان فعال است به تولید حدود 66 تن ماهی خاویاری در سال 90 اشاره کرد و گفت: یکی از مراکز پرورش ماهی خاویاری در سال جاری توانست تا پایان آبان ماه 156 کیلوگرم خاویار پرورشی را به کشورهای آسیایی و اروپایی صادر کنند.