سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

افزایش نظارت بر بازار ساری در ایام ماه مبارک رمضان - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش نظارت بر بازار ساری در ایام ماه مبارک رمضان

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی فرمانداری ساری، جواد واحدی در جلسه ستاد تنظیم بازار این شهرستان با محوریت طرح ضیافت ویژه ماه مبارک رمضان گفت: باید آخرین وضعیت و ارزیابی عرضه در بازار به منظور جلوگیری از افزایش قیمت‌ها و سوءاستفاده‌های احتمالی در ماه بررسی شود.

واحدی با تاکید بر اینکه نظارت و جلوگیری از افزایش قیمت اجناس بازار از وظایف اصلی این ستاد است، اظهار داشت: اقلام مصرفی و ضروری مردم در آستانه ماه مبارک رمضان به قیمت دولتی و تعاونی طوری توزیع شود که همه شهروندان امکان تامین اقلام را داشته باشند.

وی افزود: با توجه به نزدیک شدن به ماه پرخیر و برکت رمضان در اجرای اقدامات جهت تنظیم بازار تمهیدات لازم لحاظ شود که کالاها و اقلام مصرفی خانوارها با دسترسی آسان و با قیمت مناسب و همچنین به میزان کافی در اختیار مردم قرار گیرد تا شهروندان دغدغه‌ای در این زمینه نداشته باشند.

واحدی گفت: با توجه به نزدیک شدن به ایام مبارک ماه رمضان افراد سودجو با مدیریت اقلام ضروری را در انبارها احتکار کرده و سعی در افزایش قیمت کالاها در بازار را دارند که باید نظارت را بر بازار افزایش یابد، افزایش قیمت کالاها به هیچ عنوان توجیه‌پذیر نیست مگر اینکه موضوع به صورت مصوبه توسط مقامات مربوطه اعلام شود.

فرماندار ساری با تاکید بر اینکه تمامی مدیران اجرایی و دستگاه‌های متولی باید تلاش مضاعفی برای تامین کالاهای اساسی مردم داشته باشند، گفت: برخورد جدی و قانونی با اخلال‌گران اقتصادی و گران‌‌فروشان صورت گیرد.

واحدی با تاکید بر اینکه اصناف با توان و انرژی جدید گام در این عرصه نهاده است، ابراز داشت: اعضای ستاد تنظیم بازار با هم‌افزایی و اتحاد رضایت شهروندان را فراهم کنند.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان ساری نیز در این جلسه اظهار داشت: در راستای کنترل قیمت‌ها و تامین اقلام پرمصرف در این ایام و تنظیم بازار کالاهای اساسی توزیع کالا در مراکز توزیع  صورت می‌گیرد.

طهمورث قاسم‌نژاد ابراز کرد: در این راستا تلاش می‌شود تا با استفاده از توان اجرایی اتاق‌های اصناف و اتحادیه‌های صنفی و تولیدکنندگان محصولات کشاورزی، لبنی، پروتئینی، فروشگاه‌های بزرگ و زنجیره‌ای، میادین میوه و تره‌بار کالاها با کیفیت و قیمت مناسب مناسب عرضه شود.

وی یادآور شد: همچنین در روستاها و بخش‌ها جهت توزیع کالاهای طرح ضیافت، از تعاونی‌های روستایی که از شرایط لازم برخوردارند، استفاده می‌شود.

وی در پایان همکاری بخشداران با حضور دهیاران و شوراها در کنار ستاد را خواستار شد.