رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸

افزایش نسبی دمای هوای مازندران در روزهای آینده - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش نسبی دمای هوای مازندران در روزهای آینده

رئیس گروه پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: روز پنج‌شنبه به‌دلیل شکل‌گیری جریانات جنوبی آسمان مازندران عمدتا به صورت صاف تا نیمه‌ابری است به همین دلیل افزایش نسبی دما در استان پیش‌بینی می‌شود.

افزایش نسبی دمای هوای مازندران در روزهای آینده

احمد اسدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی روز سه‌شنبه 27 بهمن ماه امسال به دلیل تقویت جریانات شمالی سطح زمین شاهد افزایش ابر و ابرناکی آسمان مازندران بودیم که در برخی مناطق به‌ویژه مناطق شرقی استان بارش‌هایی اتفاق افتاد که مقدار بارش‌ها زیاد نبود.

وی بیان کرد: براساس پیش‌بینی تا روز چهارشنبه کماکان سامانه ناپایداری در شرق کشور فعال است که موجب می‌شود شاهد بارش‌های خفیف و پراکنده به‌ویژه مناطق شرقی استان باشیم.

رئیس گروه پیش‌بینی هواشناسی مازندران ادامه داد: از بعدازظهر روز چهارشنبه به‌تدریج این سامانه تضعیف شده که انتظار داریم از ناپایداری هوا کاسته شود.

اسدی یادآور شد: روز پنج‌شنبه به‌دلیل شکل‌گیری جریانات جنوبی آسمان مازندران عمدتا به صورت صاف تا نیمه‌ابری است و افزایش نسبی دما  در سطح استان پیش‌بینی می‌شود.

وی تصریح کرد: از پنج‌شنبه شب به‌ویژه روزهای جمعه و شنبه با عبور موج کم و بیش ناپایدار از روی نوار شمالی کشور انتظار داریم مجددا شاهد آسمان نیمه‌ابری در برخی ساعات ابری همراه با بارش‌های پراکنده و وزش باد در سطح استان باشیم که مقدار بارش‌ها زیاد نیست.

رئیس گروه پیش‌بینی هواشناسی مازندران وضعیت دریای مازندران را امروز نسبتا مواج، روز پنج‌شنبه کاهش موج و مجددا از پنج‌شنبه شب و جمعه همراه با افزایش موج پیش‌بینی کرد و گفت: وضعیت هوای استان روز پنج‌شنبه با افزایش دما و روز جمعه تا شنبه کاهش نسبی دما همراه است.