جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۹ فروردین ۱۳۹۹

افزایش نرخ بیکاری در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش نرخ بیکاری در مازندران

مدیرکل دفتر آموزش متوسطه اول وزارت آموزش و پرورش گفت: یک میلیون نفر از فارغ‌التحصیلان بیکار در کشور وجود دارد که متأسفانه بیشتر افراد مهارت لازم برای ورود به بازار کار را ندارند و در نتیجه بحران بیکاری در جامعه بیداد می‌کند.

افزایش نرخ بیکاری در مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان میاندورود، عظیم محبی در کارگاه آموزشی یک‌روزه آشنایی با قوانین و مقررات هدایت تحصیلی در اردوگاه بادله میاندورود، اظهار کرد: با وجود اینکه فارغ‌التحصیلان زیادی در جامعه وجود دارند که همه این عوامل ناشی از انگیزه افراد به فعالیت اداری و پشت‌میزنشینی مد شده‌است.

وی با بیان اینکه بحران اشتغال در جامعه افزایش پیدا کرده‌است، افزود: بالغ بر یک‌میلیون نفر از فارغ‌التحصیلان بیکار در کشور وجود دارد که متأسفانه بیشتر افراد مهارت لازم برای ورود به بازار کار را ندارند و در نتیجه بحران بیکاری در جامعه بیداد می‌کند.

مدیرکل دفتر آموزش متوسطه اول وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: روحیه مناسبی در فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در ایجاد کارآفرینی وجود ندارد که یکی دیگر از عواملی است که در افزایش نرخ بیکاری در بین فارغ‌التحصیلان دانشگاهی مشاهده می‌شود.

محبی به طرح هدایت تحصیلی اشاره کرد و ادامه داد: ستاد هدایت تحصیلی از اول مهر ماه سال‌جاری تشکیل شد که به‌عنوان برنامه استراتژیک محسوب شده و نیازمند تحلیل همه‌جانبه مسئولان است.

وی با تأکید بر کاهش نرخ رشد علمی در فرایند آموزشی کشور اضافه کرد: هر فرد باید متناسب با استعداد و علاقه در بازار کار جذب شود و در این راستا باید مهارت لازم در رشته‌ تحصیلی کسب شود، در شرایط فعلی رشد علمی ایران به رتبه 95 بین کشورهای جهان رسیده‌است.

مدیرکل آموزش متوسطه اول وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه مشاغل خدماتی نسبت به مشاغل تولیدی پیشی گرفته‌است، خاطرنشان کرد: کشور باید به‌سمت اقتصاد مقاومتی سوق پیدا کند و رونق اقتصادی نیز به‌واسطه تولید شکل می‌گیرد که باید به آن توجه شود.

وی در پایان گفت: برای رونق صنعت گردشگری نیاز به نیروی ماهر در رشته‌های مرتبط داریم که متأسفانه در این زمینه با کمبود نیرو مواجه هستیم و باید با تدبیر بیشتری در تحقق موارد آموزشی گام برداریم.