جهش تولید | جمعه، ۷ آذر ۱۳۹۹

افزایش فرهنگ عمومی جامعه درکاهش معضلات اجتماعی نقش اساسی دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش فرهنگ عمومی جامعه درکاهش معضلات اجتماعی نقش اساسی دارد

سیدعلی اکبر طاهایی ˈ یکشنبه شب در نشست مشترک با فرمانداران شهرهای مختلف استان و مدیران ستاد استانداری مازندران ، با اشاره به اهمیت موضوع فرهنگ در جامعه، از فرمانداران خواست تا مباحث مربوط به فرهنگ عمومی را با جدیت بیشتری در شهرستان ها پیگیری کنند.

وی افزود: شورای هماهنگی مواد مخدر و انجمن کتابخانه های عمومی در شهرستان ها بسیار مهم و تاثیرگذار است و فرمانداران باید اینگونه جلسات را با حضور خود و به طور مستمر پیگیری کنند.

وی ظهارداشت: در بحث مشارکت های اجتماعی باید از ظرفیت اقشار مختلف مردم در احداث و تجهیز کتابخانه ها به شکل مطلوب استفاده شود.

نماینده عالی دولت در مازندران با اشاره به درپیش بودن هفته بسیج گفت: بسیج یعنی نیروی توانای انقلاب و برای تقویت این نهاد مقدس نباید از هیچ تلاش و کوششی دریغ کرد.

معاون سیاسی - امنیتی استاندار مازندران نیز در ادامه این جلسه در سخنانی با تاکید بر لزوم پرهیز از ورود به فضا سازی های سیاسی، گفت: فرمانداران باید با تاسی از منویات رهبر معظم انقلاب، خدمات و فعالیت های دولت را به مردم به نحو مطلوب گزارش دهند.

ˈهادی ابراهیمی ˈ گفت: تمام توان فرمانداران و مدیران شهرستانی باید صرف رسیدگی به امور مردم شود.

وی توجه به مسایل فرهنگی، علمی و تجهیزاتی واحدهای دانشگاهی شهرستان ها را از اولویت های اصلی فرمانداران ذکرکرد و افزود: شورای راهبردی دانشگاه ها نیز با همین هدف تشکیل شد و به طور حتم به وظیفه خود در قبال دانشجویان عمل خواهد کرد.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار مازندران نیز در این نشست با اشاره به در پیش بودن هفته پژوهش، از آمادگی کامل مقدمات برگزاری این هفته در استان خبر داد.

ˈ احمد جمشیدی ˈ برقراری ارتباط تنگاتنگ بین بخش صنعت و دانشگاه را یکی از مهمترین برنامه های کارگروه پژوهش و فناوری استان دانست و گفت: با راهکارهای اتخاذ شده، این ارتباط در سال های اخیر چشمگیرتر شده است.

معاون برنامه ریزی استاندار مازندران نیز درادامه این جلسه در سخنانی با اشاره به شرایط فعلی و تحریم های دشمنان علیه ایران اسلامی، گفت: با توجه به منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی ، فرهنگ مصرف در بین مردم باید به عنوان یک اصل اساسی مورد توجه قرار گیرد.

ˈ ولی الله فرزانه ˈ افزود: اینکه برخی افراد همواره عملکرد اقتصادی دولت را مورد انتقاد قرار داده راهکار اساسی نیست ،آنها باید در کنار دولت بر لزوم توجه به نوع مصرف تاکید کنند تا بخشی از مشکلات اقتصادی از این طریق رفع شود.

وی گفت: با استفاده مطلوب از تمامی امکانات و ظرفیت ها باید برای ایجاد اشتغال پایدار و افزایش تولیدات داخلی ، اقدامات اساسی صورت گیرد تا بخش عمده ای از نیازهای داخل از محل تولیدات ملی تامین شود.

معاون امور عمرانی استاندار مازندران نیز در این نشست در سخنانی گفت: هم اکنون 75 درصد نانوایی ها و تمامی ادارات و بیمارستان های این استان ، به سامانه دو گانه سوز تجهیز و امکان استفاده از دو نوع سوخت را دارند.

ˈ سیدعیسی هاشمی ˈ گفت: هم اکنون روزانه 18 میلیون مترمکعب گاز در استان مصرف می شود که این میزان در زمان اوج مصرف به 25 میلیون مترمکعب افزایش می یابد.

وی با بیان اینکه تمهیدات و پیش بینی های لازم برای تامین گاز مورد نیاز مردم در فصل سرما اندیشیده شده است ، گفت: از سال 1386 که استان در فصل سرما با کمبود گاز مواجه شد تا کنون سرمایه گذاری زیادی در بخش گاز استان انجام شده است.

وی افزود: بیش از 48 درصد مصرف گاز استان در بخش خانگی است.