سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

افزایش ظرفیت اسکله‌های بندر امیرآباد/ خالی بودن جای کامیون‌‌های کانتینری در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش ظرفیت اسکله‌های بندر امیرآباد/ خالی بودن جای کامیون‌‌های کانتینری در مازندران

استاندار مازندران با اشاره به اینکه باید در بندر امیرآباد به عنوان بندر ویژه اقتصادی که 95 درصد مزایای بندر آزاد را دارد در بخش زیرساخت‌ها سرمایه‌گذاری انجام شود، از افزایش ظرفیت اسکله‌های بندرامیرآباد به 40 اسکله خبر داد.

افزایش ظرفیت اسکله‌های بندر امیرآباد/ خالی بودن جای کامیون‌‌های کانتینری در مازندران

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، ربیع فلاح جلودار پیش از ظهر امروز در همایش تجلیل از صادرکنندگان نمونه مازندران که در اتاق بازرگانی، صنایع معادن و کشاورزی استان برگزار شد، اظهار کرد: امروزه صادرکنندگان باید فراتر از بحث تولید و نیاز داخلی به رقابت با دنیای صادرکنندگان و تولیدات صادراتی بپردازند.

وی افزود: رقابت با دنیای تولیدات صادراتی یک مسابقه در سطح دنیاست که اگر درست موقعیت و شرایط را طراحی و ترسیم نکنیم، از صادرات عقب خواهیم افتاد.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه صادرات تنها فرستادن یک تولید به خارج کشور نیست، بلکه تولیدات باید صادرات محور و مطابق با استاندارد‌هایی تولید و عرضه شود، در غیر این صورت نمی‌توان رقابت صادراتی داشت، اضافه کرد: باید پایداری اقتصادی و سیاست‌های مستمر داشت تا در طول زمان دچار تغییر نشود.

وی با بیان اینکه ایران دروازه تجارت بین کشورهای همسایه است، گفت: به عنوان نمونه اخیرا شاهد حضور سفیر هندوستان برای استفاده از مسیر ترانزیتی بندر امیرآباد و بندر شهید رجایی بودیم.

استاندار مازندران با تاکید بر اینکه باید مسیر ترانزیتی همراه با مذاکرات رونق یابد، گفت: چرا که رقبایی که در سطح منطقه داریم در حال کار کردن بر روی مسیرهای ترانزیتی هستند و حضور هیئت‌های بلند‌پایه از کشورهای همسایه نشان‌دهنده فضای خوب برای صادرات و واردات و همکاری تجاری است.

وی با اشاره به اینکه جای کشتی‌هایی که کانتینری در استان برای صادرات محصولات زراعی و باغی خالی است که بخش اقتصادی باید برای آن کارهای دراز‌مدتی را انجام دهد، خاطرنشان کرد: باید در بندر امیرآباد به عنوان بندر ویژه اقتصادی که 95 درصد مزایای بندر آزاد را دارد در بخش زیرساخت‌ها سرمایه‌گذاری انجام شود.

وی از افزایش ظرفیت اسکله‌های بندرامیرآباد به 40 اسکله خبر داد و اظهار کرد: در حال حاضر شرکت کاله جزء 50 برند بین‌المللی است و باید برای برندسازی محصولات تولیدی با کارآفرینان هم‌گام شد.

استاندار مازندران با بیان اینکه مشکلاتی در صادرات سیمان استان وجود دارد اما نباید با وجود مشکلات این فعالیت متوقف شود، خاطرنشان کرد: مازندران نیروهای تحصیل‌کرده‌ای در بخش خدمات مهندسی ساختمان و کشاورزی دارد که اتاق بازرگانی و جهاد کشاورزی باید از این ظرفیت‌ها استفاده کنند.