سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

افزایش سهم بندر نوشهر در تخلیه و بارگیری کالا - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش سهم بندر نوشهر در تخلیه و بارگیری کالا

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان مازندران از افزایش سهم بندر نوشهر در تخلیه و بارگیری کالا به یک درصد در آینده‌ خبر داد.

افزایش سهم بندر نوشهر در تخلیه و بارگیری کالا

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نوشهر، منوچهر تاتینا در نخستین نشستی صمیمی مسئولان اداره‌کل و سایر دستگاه‌های اجرایی استانی و شهرستانی مرتبط با بندر، صاحبان کالا، نمایندگان خطوط کشتیرانی و شرکت‌های حمل و نقلی که در سالن اجتماعات بندر نوشهر برگزار شد، اظهار کرد: بندر نوشهر در 10 سال اخیر در بخش عمرانی و تامین تجهیزات دریایی و بندری جهش بسیار خوبی داشته است.

تاتینا افزود: تلاش کردیم با تأمین تجهیزات مورد نیاز، مدت زمان توقف کشتی‌ها را برای تخلیه و بارگیری کالا به کمترین زمان ممکن برسد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر سهم بندر نوشهر در تخلیه و بارگیری کالا در سطح بنادر کشور نیم درصد است که با انجام اقدامات زیربنایی و سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته، این رقم در سال‌های آینده به یک درصد افزایش می‌یابد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران یادآور شد: طرح مسائل و مشکلاتی که شرکت‌های بخش خصوصی فعال در بندر با آن روبه‌رو هستند و تلاش برای مرتفع ساختن آنها زمینه‌ساز بهبود عملکرد و رونق فعالیت‌های بنادر تابعه اداره کل است.

وی لازمه پیشرفت همه‌جانبه هر سازمان را نقدپذیر بودن مسئولان آن دانست و گفت: تلاش در راستای تعالی سازمانی و تکریم ارباب رجوع را وظیفه ذاتی خود و تمام همکاران در تمام بخش‌های بندر می‌دانیم.

به گزارش فارس، نخستین نشست صمیمی مسئولان دستگاه‌های اجرایی استانی و شهرستانی مرتبط با بندر، صاحبان کالا، نمایندگان خطوط کشتیرانی و شرکت‌های حمل و نقلی با حضور مدیران کل بنادر و دریانوردی، گمرکات، حمل و نقل و پایانه‌ها، دامپزشکی، شبکه بهداشت و درمان، سازمان جهاد کشاورزی، استاندارد و تحقیقات صنعتی مازندران به میزبانی بندر نوشهر برگزار شد و مسائل و مشکلات مربوط به ورود و خروج کالا در بنادر نوشهر و فریدونکنار مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.