جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

افزایش سهمیه آرد خبازی‌های فریدونکنار در نوروز 95 - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش سهمیه آرد خبازی‌های فریدونکنار در نوروز 95

رئیس اداره غله و خدمات بازرگانی فریدونکنار از افزایش سهمیه آرد واحدهای خبازی این شهرستان در دو بخش مرکزی و دهفری برای ایام تعطیلات نوروز 95 خبر داد.

افزایش سهمیه آرد خبازی‌های فریدونکنار در نوروز 95

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان فریدونکنار، محمد سلیمان‌پور شنبه‌شب در جلسه ستاد تسهیلات خدمات سفرهای نوروزی در فریدونکنار، گفت: 82 واحد خبازی برای تعطیلات ایام نوروز 95 در سطح شهرستان فریدونکنار به مردم منطقه و مسافران و گردشگران نان تازه و با کیفیت عرضه می‌کنند.

وی افزود: 60 واحد خبازی دولتی و 22 واحد نانوایی آزادپز در سطح شهرستان فریدونکنار زیر نظر اداره غله و خدمات بازرگانی فریدونکنار هستند و مورد بازدید اعضای کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان و آرد و نان قرار می‌گیرند.

رئیس اداره غله و خدمات بازرگانی فریدونکنار تصریح کرد: با برنامه‌ریزی‌های به عمل آمده 10 واحد خبازی دولتی و 8 واحد خبازی آزادپز به‌صورت کشیک ایام نوروز پخت و عرضه نان را به‌عهده دارند که در معابر اصلی و محورهای پرتردد انتخاب شدند.

سلیمان‌پور ادامه داد: آرد واحدهای خبازی شهرستان فریدونکنار از کارخانه نودهک نکا تأمین می‌شود که از بهترین آردهای تولیدی و باکیفیت‌ترین آرد عرضه شده در سطح استان مازندران است.

وی از افزایش سهمیه آرد برای همه واحدهای خبازی در سطح شهرستان فریدونکنار در این ایام خبر داد و خاطرنشان کرد: در بخش دهفری و نانوایی‌های روستایی نیز سهمیه واحدهای خبازی افزایش یافت تا با ورود مسافران و اقوام محلی‌ها برای تهیه و توزیع نان تازه با هیچ مشکلی مواجه نشویم.

سلیمان‎پور با بیان اینکه جلسات کمیسیون آرد و نان شهرستان مرتب برگزار می‌شود، تصریح کرد: کارگروه سلامت و امنیت غذایی فریدونکنار با ریاست فرماندار بر روند اقدامات و برنامه‌ها در این راستا نظارت کافی داشته و مصوبات و بازرسی‌ها نیز اطلاع‌رسانی می‌شود.

وی اظهار کرد: رعایت وزن چانه، ساعت کاری و ارائه نان با کیفیت و نان سبوس‌دار برای سلامتی شهروندان و گردشگران در تعطیلات نوروز 95 در دستور کار مجموعه اداره غله و خدمات بازرگانی شهرستان فریدونکنار است.

رئیس اداره غله و خدمات بازرگانی فریدونکنار گفت: امتیازبندی و رتبه‎بندی خبازان، ارتقای سطح فنی دستگاه‌های پخت، به‌عمل‌آوری خمیر و اهمیت در رعایت بهداشت فردی و محیط خبازی‌ها با همکاری کارگروه آرد و نان در اولویت قرار گرفته است.