جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

افزایش سرانه ورزشی خواسته مازندرانی ها از دولت است - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش سرانه ورزشی خواسته مازندرانی ها از دولت است

مدیر کل ورزش و جوانان استان مازندران افزایش سرانه ورزشی را خواسته برحق مازندرانی ها از دولت تدبیر و امید دانست.

افزایش سرانه ورزشی خواسته مازندرانی ها از دولت است

حبیب حسین زادگان در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه ساری سرانه ورزشی در مازندران را 1/1 متر مربع برای هریک از شهروندان دانست و افزود: این استان به لحاظ سرانه ورزشی رتبه چهارم را در کشور دارد.
وی که به مناسبت هفته تربیت بدنی سخن می گفت به سفر یکروزه رئیس جمهوری و هیات همراه به مازندران اشاره و اظهار امیدواری کرد تا نتیجه این سفر منتج به کاهش مشکلات ورزشی در استان شود.
او به موفقیت چشمگیر مازندرانی ها در همه رویداد های ورزشی اشاره کرد و این استان را قطب ورزشی کشور دانست.
حسین زادگان همچنین یاد آور شد: مازندران با کسب حدود 40 درصد از مدال ها در رویداد های ورزشی، رتبه نخست کشور را از آن خود کرده است.
وی به کسب 245 مدال آسیایی و 200 مدال بین المللی توسط 48 هیات اعزامی از مازندران اشاره کرد و از انعقاد تفاهم نامه با دانشگاه علوم پزشکی و اداره کل آموزش و پرورش استان خبر داد.
او همچنین از برگزاری المپیک 2016 برزیل در ماههای آینده خبر داد و افزود : مازندران به عنوان نخستین استان کشور، دو سهمیه برای شرکت در این رویداد کسب کرده است.
وی با بیان اینکه مازندران در دو سال اخیر حائز رتبه دوم ورزش جوانان در کشور بوده است، از اجرای 700برنامه فرهنگی و ورزشی در سال جاری توسط این اداره کل خبر داد.
حسین زادگان پرداختن به ورزش بانوان را از دغدغه های این اداره کل دانست و گفت: سعی خواهیم کرد تا با توزیع امکانات سخت افزاری عدالت لازم در این زمینه رعایت شود.