جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

افزایش رستوران‌های بدون مجوز در نوشهر - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش رستوران‌های بدون مجوز در نوشهر

به گزارش خبرگزاری فارس از نوشهر، محمدعلی قمی اویلی در جلسه کارگروه بهداشت و امنیت غذایی شهرستان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس اظهار داشت: این هفته پاسداشت و قدرشناسی از زحمات کسانی است که در آن دوران با ایثار و از خود گذشتگی از کیان اسلامی دفاع کردن و وظیفه ما است که این رشادت‌ها را به نسل‌های بعدی منتقل کنیم.

وی با بیان اینکه  امروز هر چه داریم به برکت دفاع مقدس است، تصریح کرد: چه در دوران دفاع مقدس و چه دوران سازندگی و در حال حاضر ملت ما با روحیه جهادی و انقلابی توانستند کشور را در حوزه‌های مختلف به درجات بالا برسانند.

فرماندار نوشهر در ادامه با اشاره به آغاز سال تحصیلی و اهمیت کارگروه سلامت در این حوزه خاطرنشان کرد: وظیفه این کارگروه در این حوزه که باید به مدارس و هم به بهداشت فردی دانش‌آموزان و همچنین به بهداشت محیط توجه ویژه داشته باشند دوچندان می‌شود.

قمی اویلی یادآور شد: اگر مدرسه‌ای از سرویس بهداشتی مناسبی برخوردار نباشد آسیب‌های جدی زیادی را به دانش‌آموزان و هم لطمات جبران‌ناپذیری را در حوزه درمان وارد می‌کند.

وی تصریح کرد: آموزش و پرورش و شبکه بهداشت باید در زمینه بهداشت مدارس توجه ویژه داشته باشند.

نماینده عالی دولت در شهرستان نوشهر با اشاره به فرارسیدن سفر معنوی حج اظهار داشت: بسیاری از زائران بعد از بازگشت از سفر حج اقدام به دادن ولیمه در رستوران‌های سطح شهرستان می‌کنند و در این زمینه از سوی شبکه بهداشت و صنعت و معدن در بحث نظارت بر کیفیت بهداشتی و سلامت غذا کنترل صورت گیرد.

قمی‌اویلی با ابراز تأسف از افزایش رستوران‌های بدون مجوز گفت: این گونه رستوران‌ها نباید از نظارت خارج شوند و از سوی شهرداری، بخشداری و صنعت و معدن کنترل بیشتری صورت گیرد.

وی به فرا رسیدن عید سعید قربان اشاره کرد و گفت: شهرداری باید همانند سنوات گذشته مکان‌های مشخصی را برای توزیع و فروش احشام در نظر بگیرد و دامپزشکی نیز بر سالم بودن دام و نحوه ذبح نظارت داشته باشد.

فرماندار نوشهر خاطرنشان کرد: کارگروه بهداشت و امنیت غذایی یکی از مهم‌ترین کارگروه‌های شهرستان است که نیازمند توجه و حضور بیشتر مسئولان مربوطه در این جلسه و اجرای مصوبات آن است.