جهش تولید | دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹

افزایش دما و احتمال وزش باد گرم در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش دما و احتمال وزش باد گرم در مازندران

نوربخش داداشی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ساری اظهار داشت: پیرو اطلاعیه قبلی اداره کل هواشناسی مازندران از بعد از ظهر جمعه هفتم آذرماه امسال با نفوذ تدریجی سامانه بارشی برای شکل‌گیری جریانات سرد و مرطوب شمالی بر روی سواحل جنوبی دریای خزر از سمت غرب استان شاهد بارندگی و در ارتفاعات بارش برف، وزش باد، مواج شدن دریا و کاهش دما بودیم.

وی ادامه داد: طی این مدت دمای هوا در مناطق جلگه‌ای و ساحلی تا 4 درجه و در ارتفاعات تا 9 درجه سانتی‌گراد کاهش یافت.

مدیرکل هواشناسی مازندران با اشاره به اینکه بارش باران از روز جمعه آغاز و تا بامداد روز یک‌شنبه ادامه داشت، اظهار داشت: بیشترین بارش مربوط به بابلسر 52 میلی‌متر، نوشهر و ساری 30 میلی‌متر و بندر امیرآباد 25 میلی‌متر بوده‌ است.

داداشی تصریح کرد: براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌‏یابی هواشناسی در روزهای یک‌شنبه 9 و دوشنبه 10 آذر با نفوذ سامانه کم‌فشار و شکل‏‌گیری جریانات جنوبی سطح زمین، شاهد افزایش دما و احتمال وزش باد گرم به‌ویژه در ارتفاعات استان خواهیم بود.

وی بیان‌ کرد: از روز سه‌شنبه 11 آذرماه امسال با نفوذ موج ناپایدار و به‌دنبال آن شکل‌گیری جریانات سرد و مرطوب شمالی سطح زمین بارندگی، وزش باد  شدید و مواج شدن دریا ابتدا از سمت غرب استان شروع و تا اواخر روز به مناطق مرکزی و شرقی استان نیز کشیده می‌شود.

مدیرکل هواشناسی مازندران با بیان اینکه بارش باران به تناوب تا صبح پنج‌‌شنبه 13 آذرماه امسال ادامه و دمای هوا نیز کاهش می‌یابد،گفت: بارش در ارتفاعات به‌صورت باران و برف پیش‌بینی می‌شود.

{jcomments off}