رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

افزایش دمای هوای مازندران طی روزهای آینده - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

افزایش دمای هوای مازندران طی روزهای آینده

افزایش دمای هوای مازندران طی روزهای آینده


رئیس گروه پیش‌بینی هواشناسی مازندران، از افزایش دمای هوای استان و احتمال وزش باد گرم طی روزهای پایانی هفته جاری خبرداد.

افزایش دمای هوای مازندران طی روزهای آینده

احمد اسدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ساری درباره پیش‌بینی هوای مازندران، اظهار کرد: براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، هوای استان روز دوشنبه 17 فروردین ماه امسال به صورت صاف با افزایش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود.

وی بیان‌ کرد: همچنین آسمان مازندران در مناطق جلگه‌ای و ساحلی مازندران به دلیل استقرار جریانات شمالی پرفشار به صورت نیمه‌ابری تا ابری پیش‌بینی می‌شود که به‌تدریج از بعدازظهر امروز از ابرناکی آسمان استان کاسته می‌شود.

رئیس گروه پیش‌بینی هواشناسی مازندران تصریح کرد: از روز سه‌شنبه 18 فروردین‌ماه امسال تا پایان هفته‌جاری با نفوذ سامانه کم‌فشار و شکل‌گیری جریانات گرم جنوبی پیش‌بینی می‌شود شاهد افزایش دما در استان باشیم.

اسدی یادآور شد: با توجه به تجزیه و تحلیل امروز نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی در روزهای پایانی هفته جاری افزایش دما قابل ملاحظه است و احتمال وزش باد وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش دما در روزهای پایانی هفته‌جاری و در پیش بودن زمان نشاکاری لازم است کشاورزان به‌ویژه شالیکاران نسبت به این موضوع توجه داشته باشند.

رئیس گروه پیش‌بینی هواشناسی مازندران اضافه کرد: همچنین وضعیت دریای مازندران امروز نسبتاً مواج و به‌تدریج به کاهش ارتفاع موج همراه است.