رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

افزایش دمای مازندران در روز طبیعت - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

افزایش دمای مازندران در روز طبیعت

افزایش دمای مازندران در روز طبیعت


مدیرکل هواشناسی مازندران با اشاره به کاهش ابر در آسمان استان در روز طبیعت، گفت: دمای هوای مازندران در این روز افزایش می‌یابد.

افزایش دمای مازندران در روز طبیعت

نوربخش داداشی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ساری اظهار کرد: از شب دوشنبه 10 فروردین ماه امسال با عبور موج کم و بیش ناپایدار از روی نوار شمالی کشور شاهد بارندگی و وزش باد در سطح مازندران بودیم.

وی ادامه داد: بیشترین بارش ثبت شده طی این مدت مربوط به شهرهای پل‌سفید 21، کیاسر 14، سیاه‌بیشه 12، نوشهر 12، آلاشت 11 و رامسر 10 میلی‌متر بوده‌ است.

مدیرکل هواشناسی مازندران اضافه کرد: همچنین بیشترین وزش باد طی این مدت مربوط به ارتفاعات سیاه‌بیشه با سرعت 61 کیلومتر بر ساعت بوده‌ است.

داداشی درباره پیش‌بینی هوای مازندران تصریح کرد: براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی روز چهارشنبه 12 فروردین ماه امسال آسمان استان نیمه ابری تا ابری در برخی ساعات با بارش‌های پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: انتظار داریم آسمان مازندران در اوایل صبح روز پنج‌شنبه 13 فروردین «روز طبیعت» در برخی مناطق ابری تا نیمه ابری با احتمال مه صبحگاهی باشد که به‌تدریج از مقدار ابرها کاسته شده و همچنین دمای هوا نیز به صورت نسبی افزایش می‌یابد.

مدیرکل هواشناسی مازندران یادآور شد: روز جمعه 14 فروردین ماه امسال آسمان مازندران صاف تا نیمه ابری پیش‌بینی می‌شود.

داداشی ادامه داد: همچنین وضعیت دریای مازندران نیز طی این مدت نسبتا مواج پیش‌بینی می‌شود.