سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

افزایش خرید تضمینی مرکبات تا 155 درصد - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش خرید تضمینی مرکبات تا 155 درصد

حسین نیازآذری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ساری درباره واردات برنج در زمان برداشت برنج، اظهار داشت: درخواست کردیم واردات برنج ممنوع شود.

وی با بیان اینکه برای تجهیز، نوسازی و یکپارچه‌سازی اراضی کشاورزی مازندران محدودیتی وجود دارد افزود: در صورت آمادگی کشاورزان این مهم محقق می‌شود.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی درباره تامین اعتبار بحث تجهیز و نوسازی اراضی مازندران، افزود: 85 درصد اعتبار از طریق دولت و 15 درصد اعتبار در قالب طرح خودیاری توسط کشاورزان که در مناطق محروم 100 درصد هزینه‌ها توسط دولت تامین می‌شود.

نیازآذری بیان‌داشت: باید فرمانداران، بخشداران و اعضای شوراهای شهر و روستاها با کمک سازمان جهاد کشاورزی هماهنگی‌های لازم را انجام دهند به دلیل اینکه اجرای این طرح افزایش بهره‌وری در تولیدات کشاورزی را به دنبال خواهد داشت.

وی اظهار داشت: با توجه به بارندگی‌ها در مازندران زیرساخت‌های لازم برای جمع‌آوری آب‌های سطحی در استان فراهم نیست که انتظار ما این است وزارت نیرو با احداث سد و شبکه‌های آب‌رسانی نسبت به حل این مشکل اقدام کند.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: با توجه به تلاش کشاورزان مازندرانی در بحث تولید برنج انتظار ما این است دولت در بحث خرید تضمینی از طریق سازمان تعاونی روستایی بتواند قیمت ارقام پرمحصول را افزایش دهد تا هزینه‌های تولید این محصول برای کشاورزان مقرون به‌صرفه باشد.

نیازآذری با اشاره به بارش برف و خسارت به باغداران مازندران، گفت: دولت خرید تضمینی مرکبات را تا 155 درصد افزایش داد که با توجه به تولید پایین برای کشاورزان امیدوارکننده خواهد بود.