جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

افزایش حقوق مستمری بگیران برای سال94 برمبنای تصمیم گیری شورای عالی کار اعمال خواهد شد - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش حقوق مستمری بگیران برای سال94 برمبنای تصمیم گیری شورای عالی کار اعمال خواهد شد

'سیدمحمدتقی نوربخش' دیروز در حاشیه آیین بهره برداری شعبه دوم تامین اجتماعی آمل به خبرنگار ایرنا گفت : این افزایش حقوق ودستمزد سال آینده به طور حتم متناسب با تورم سال آینده خواهد بود که در ماه های بهمن واسفند اعلام خواهد شد.

وی افزود: البته امسال حدود 25 درصدی حقوق مستمری بگیران تامین اجتماعی متناسب با تورم سال 93 افزایش داشته است.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی کشور همچنین از برنامه جدید این سازمان برای حذف کامل حق پرداخت از سوی بیمه شدگان زیرپوشش این نهاد در مراجعه به مراکز درمانی دولتی و بیمارستانهای زیرپوشش دانشگاه های علوم پزشکی خبرداد.

نوربخش اضافه کرد: در مرحله نخست اجرای این طرح، حق پرداخت کامل ازسوی مستمری بگیران زیرپوشش تامین اجتماعی در مراجعه به مراکز درمانی بطور کامل حذف خواهد شد و در مرحله دوم شامل حال همه بیمه شدگان این نهاد خواهد شد.

وی افزود: با اجرای این طرح هیچ پرداختی از سوی بیمه شده های زیرپوشش تامین اجتماعی در مراجعه به مراکز درمانی دولتی و دانشگاهی نخواهد شد ورایگان است.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی کشور اضافه کرد: در اجرای طرح تحول سلامت، میزان پرداخت حق بیمه بیمه شدگان تامین اجتماعی در مراکز درمانی از 50 درصد به حدود شش درصد کاهش یافته و سازمان تامین اجتماعی در برنامه جدید خود قصد دارد به طور کامل شش درصد باقیمانده نیز حذف شود.

شعبه دوم تامین اجتماعی شهرستان آمل روز شنبه با حضور نوربخش رییس سازمان تامین اجتماعی کشور، نماینده مردم آمل درمجلس شورای اسلامی و امام جمعه آمل در مکان استیجاری در حدفاصل میدان هزارسنگر این شهر افتتاح شد.

{jcomments off}