جهش تولید | دوشنبه، ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

افزایش تسهیلات مسکن روستایی به 15 میلیون تومان - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش تسهیلات مسکن روستایی به 15 میلیون تومان

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، علیرضا تابش صبح امروز در حاشیه بهره‌برداری از 110 هزارومین واحد مسکن روستایی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به مناسبت هفته دولت در مازندران حضور پیدا کردم و در 110 هزارمین واحد مسکن روستایی مازندران هم مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه در سراسر کشور یک میلیون و 500 هزار واحد مسکن روستایی، بهسازی و نوسازی شده است گفت: 300 هزار واحد هم در مناطق سانحه‌دیده بازسازی شده است.

تابش با بیان اینکه پروژه‌های مسکن مهر در حال افتتاح است یادآور شد: از سال گذشته تاکنون بیش از 2 هزار و 500 واحد مسکن مهر در شهرهای زیر 25 هزار نفر مازندران مورد بهره‌برداری قرار گرفته است تصریح کرد: در کشور بیش از 250 هزار واحد مسکن مهر را تحویل متقاضیان داده‌ایم و تا پایان سال 50 هزار واحد دیگر هم به متقاضیان واگذار می‌شود.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به برنامه ارائه شده از سوی این نهاد به دولت در رابطه با افزایش اعتبار در زمینه پرداخت تسهیلات مسکن روستایی افزود: پیشنهاد دادیم تسهیلات 12.5 میلیون تومانی مسکن روستایی با همان سود 5 درصد به 15 میلیون تومان افزایش یابد.

تابش با اشاره به تشکیل کمیته سه‌ جانبه متشکل از بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، بانک مرکزی و معاونت راهبردی رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: معاون اول رئیس‌جمهور هم با پیشنهادهای ارائه شده از سوی بنیاد مسکن موافق است و پیشنهادات ما در این کمیته به تصویب رسیده و قرار است در هیات دولت مطرح شود.

وی با تاکید بر ادامه پروژه‌های مسکن روستایی یادآور شد: بهسازی و بازسازی واحدهای روستایی باعث می‌شود تا در زمان حوادث خسارت کمتری داشته باشیم در غیر این صورت در زمان حادثه خسارت‌های احتمالی هزینه‌ای بیشتر از بهسازی و نوسازی واحدها دارد.