جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ فروردین ۱۳۹۹

افزایش تراز صادراتی امسال کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش تراز صادراتی امسال کشور

تراز مثبت صادراتی کشور امسال به مرز یک و نیم میلیارد دلار رسید.

افزایش تراز صادراتی امسال کشور

به گزارش خبر گزاری صدا و سیما ، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در نشست تخصصی بررسی مشکلات توسعه صادراتی مازندران در ساری با اشاره به اینکه امسال برای نخستین بار، تراز صادراتی کشورمثبت و به یک و نیم میلیارد دلار رسیده است گفت: تا پایان امسال به منظور حمایت از صادرات در برخی اقلام ،تعرفه را پایین و در سال آینده این تعرفه را به صفر خواهیم رساند .
واعظی با بیان اینکه دولت با حمایت از صادر کنندگان در پرداخت تسهیلات کم بهره ، به دنبال توسعه بازارهای اقتصادی در کشورهای مختلف است افزود: رونق اقتصادی کشور با شکوفا شدن صادرکنندگان محقق می شود .
فلاح استاندار مازندران هم حمایت تولید کنندگان و صادرکنندگان را از برنامه های مهم دولت برای توسعه همه جانبه عنوان کرد گفت : در تلاشیم درصدی از اعتبارات استانی برای حمایت از صادرکنندگان اختصاص داده شود.
مهاجر رییس اتاق بازرگانی ،صنایع،معاون و کشاورزی مازندران نیز در این نشست با اشاره به صادرات 165 میلیون دلاری استان در نیمه نخست امسال خاطر نشان کرد: ظرفیت های مازندران در تمامی بخشها بسیار بالاست که اگر از زیر ساخت های صادراتی استان فراهم شود ، رقم صادرات مازندران سالانه به دو میلیارد دلار خواهید رسید.