رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

افزایش ابر و احتمال بارش پراکنده در غرب مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش ابر و احتمال بارش پراکنده در غرب مازندران

رئیس گروه پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: هوای مازندران برای امشب تا فردا با افزایش ابر در آسمان و احتمال بارش باران در غرب استان پیش‌بینی می‌شود.

افزایش ابر و احتمال بارش پراکنده در غرب مازندران

احمد اسدی امروز در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی روز شنبه 10 بهمن‌ ماه جو پایدار و آرامی در آسمان مازندران حاکم است و آسمان عمدتا صاف تا قسمتی ابری پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: برای امشب تا فردا پیش‌بینی‌ها این است با تقویت جریانات شمالی شرایط برای افزایش ابر در آسمان مازندران مهیا شود که در غرب استان احتمال بارش خفیف و پراکنده دور از انتظار نیست.

رئیس گروه پیش‌بینی هواشناسی مازندران یادآور شد: از روز دوشنبه تا سه‌شنبه با شکل‌گیری جریانات جنوبی انتظار داریم شاهد افزایش دما و احتمال وزش باد گرم در ارتفاعات استان باشیم.

اسدی تصریح کرد: از سه‌شنبه شب تا روز چهارشنبه با نفوذ سامانه بارشی پیش‌بینی ما این است شاهد ابرناکی آسمان، وزش باد (برخی مناطق شدید) و بارندگی در استان باشیم که بارش در ارتفاعات به صورت برف پیش‌بینی می‌شود.

وی در پایان با اعلام اینکه همچنین دمای هوای مازندران در روز چهارشنبه کاهش می‌یابد، گفت: وضعیت دریای مازندران امروز موج کوتاه و از امشب با افزایش موج همراه است.