سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

افت فشار و قطعی آب شهر ساری رفع می شود - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

افت فشار و قطعی آب شهر ساری رفع می شود

افت فشار و قطعی آب شهر ساری رفع می شود


مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری مازندران از رفع مشکل افت فشار آب شرب شهر ساری بویژه در فصل گرم سال خبرداد و گفت: با تکمیل اجرای طرح انتقال آب سد شهید رجایی به این شهر، بزودی این مشکل مرتفع می شود.

افت فشار و قطعی آب شهر ساری رفع می شود

ذبیح الله ذاکری روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود:هر ساله در فصول گرم با افزایش مصرف ، شهروندان ساروی با مشکل افت فشار آب مواجه می شوند که طرح انتقال آب از سد شهید رجایی از سال 1385 برای این منظور آغاز شد .

وی ادامه داد : تاکنون خط انتقال آب از سد شهید رجایی به شهر ساری و 32 هزار مترمکعب مخزن ذخیره و ساخت تصفیه خانه آب شرب در منطقه سلیم بهرام ساری در زمینی به وسعت 10 هکتار برای اجرای این طرح انجام شده است .

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری مازندران به زمان بهره برداری فاز نخست این طرح دراواخر خرداد ماه امسال اشاره کرد و گفت:با بهره برداری این فاز و تزریق 500لیتر در ثانیه آب به شبکه آبرسانی شهر ساری ،مشکل کمبود وافت فشار آب بخش اعظمی از این شهر رفع می شود .

وی همچنین خطاب به مشترکان آب شهرساری ادامه داد : با توجه به افزایش مصرف آب ، شهروندان با ذخیره سازی آب موردنیاز در ساعتهای پیک مصرف ، شرکت آب و فاضلاب شهری مازندران رادر مقابله با افت یا قطعی آب یاری رسانند .

ذاکری با تاکید بر رعایت استانداردهای لازم بهداشتی و کیفی در تامین آب شرب شهرهای مازندران ، گفت: کیفیت و کمیت آب استحصال شده روزانه توسط کارشناسان شرکت آبفا وبهداشت مورد ارزیابی قرار می گیرد.

دو میلیون و 300 هزار نفر به تعداد 557 هزار مشترک زیر پوشش شرکت آب و فاضلاب شهری مازندران هستند که آب شرب این مشترکان از طریق 287 حلقه چاه و 29 دهنه چشمه تامین می شود .