سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

افتخار ملت ایران طرفداری از مکتب حسینی است - نمایش محتوای خبر

 

 

افتخار ملت ایران طرفداری از مکتب حسینی است

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، آیت‌الله عبدالله نظری پیش از ظهر امروز در دومین روز ماه محرم در آیین عزاداری سید و سالار شهیدان‌ حسین‌بن علی(ع) که در فرمانداری مرکز استان برگزار شد با اشاره به فلسفه وجودی انسان در عالم دنیوی و اخروی، اظهار داشت: موجوداتی که در عالم مادی قرار دارند تحولی در بدون ثبات هستند.

وی انسان را متفاوت با عالم مادی دانست و افزود: بشریت علاوه بر عالم مادی بعد روحانی دارد که روحش دارای ابدیت و ثبات است.

این روحانی برجسته مازندران با بیان اینکه عقل و علم ابدیت انسان را نفی نمی‌کند، تصریح کرد: اگر علم به ابدیت انسان شک کرد بشریت نباید خود را از دین جدا کند.

وی با بیان اینکه عقل و علم انسان را به معنویت دعوت می‌کند، ادامه داد: آزار نرساندن و کمک به همنوع از مواردی است که دین، علم و عقل آن را مورد تاکید قرار می‌دهند.

نظری یادآور شد: آنچه در عمل به دین واجب است خودشناسی بوده و با این شناخت خداشناسی ایجاد می‌شود.

وی افزود: آنچه بعد از مرگ هر فرد ماندگار می‌شود عمل و عکس‌العمل است.

آیت‌الله نظری با اشاره به اینکه در شریعت اسلام وعده ابدیت روح انسان مورد تاکید قرار گرفت، یادآور شد: اسلام بشریت را به همدلی و ارزش‌های والای انسانی دعوت کرد و این همان تمدن ماندگار اسلام است.

وی با تاکید بر اینکه هیچ مومنی نباید اسم مسلمان بودن را یدک بکشد، خاطرنشان کرد: اگر مومنان متمول به موازین دینی اطاعت کنند هیچ گرسنه‌ای در نظام اسلامی وجود ندارد.

نظری تمام حرف‌های اسلام را مستند و با دلیل و برهان دانست و گفت: عقل و دین بشریت را به زندگی سعادتمندانه دعوت می‌کند.

وی رعایت موازین اخلاقی، مادی، اقتصادی، فرهنگی، علمی و عملی در اجتماع از مواردی است که در اسلام مورد تاکید قرار گرفت، تصریح کرد: وقتی انسان خود و جامعه را نشناسد وظیفه و نقش خود را در اجتماع نمی‌داند.

روحانی برجسته استان مازندران با بیان اینکه آموزش رعایت موازین و ارزش‌های دینی با حضور در مجلس عزاداری امام حسین(ع) میسر می‌شود، اظهار داشت: بهترین سبک زندگی الگو قرار دادن روش و سیره ائمه و اطهار است.

وی نظام خلقت را نظام تکاملی دانست و گفت: انسان با استفاده از عقل و دین آنچه شر است را از خود دور می‌کند.

این روحانی برجسته ساروی افزود: امام حسین(ع) با شهادت خود و خانواده نشان داد که خیر همنوع و اسلام را می‌خواهد.

آیت‌الله نظری عدل و عدالت را در پیشگاه امام حسین(ع) دارای عزمت دانست و ادامه داد: افتخار ملت ایران طرفداری از مکتب حسینی است.

وی با تاکید بر اینکه ارادت مومنان به مکتب حسینی نباید شعاری باشد، یادآور شد: اگر واجبات و مستحبات دین مانند خمس و زکات پرداخت شود هیچ فقیری در جهان اسلام باقی نمی‌ماند.

آیت‌الله نظری مرکز مازندران ترویج مکتب حسینی را در جهان از ضروریات عنوان کرد و گفت: زمینه اراده الهی، اطاعت انسان به اسلام برای رسیدن به ابدیت نیک است.

وی مکتب امام حسین(ع) را عامل اصلی برای زنده نگه داشتن اسلام دانست و خاطرنشان کرد: در مکتب امام حسین(ع) نظام بشریت به خیر تکاملی رسیده و دچار خسران نمی‌شود.

{jcomments off}