جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

افتتاح 62 پروژه هفته دولت با اعتبار 532 میلیارد ریال در آمل - نمایش محتوای خبر

 

 

افتتاح 62 پروژه هفته دولت با اعتبار 532 میلیارد ریال در آمل

فرماندار ویژه آمل گفت: 62 پروژه در 23 محور به مناسبت هفته دولت در این شهرستان به بهره‌برداری می‌رسد که اعتباری بالغ بر 532 میلیارد و 274 میلیون ریال را شامل می‌شود.

افتتاح 62 پروژه هفته دولت با اعتبار 532 میلیارد ریال در آمل

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان آمل، احمد منفرد صبح امروز در جمع خبرنگاران با گرامیداشت هفته دولت و یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، اظهار کرد: در هفته دولت فرصتی برای معرفی دستاوردهای نهادها بوده و عملکرد دولت تبیین می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در هفته دولت 62 پروژه در 23 محور در شهرستان آمل به بهره‌برداری می‌رسد، افزود: این پروژه‌ها به ارزش 532 میلیارد و 274 میلیون ریال افتتاح می‌شود.

فرماندار ویژه آمل با تأکید بر اینکه پروژه‌های بهره‌برداری محور هراز به ارزش 390 میلیارد ریال به همراه زیرسازی راه‌های فرعی و شهری است، تصریح کرد: در بخش افتتاح 34 میلیارد و 750 میلیون ریال برای پروژه‌های آب آشامیدنی، 42 میلیارد و 800 میلیون ریال برای بهسازی معابر شهری و پروژه‌های شهرداری، 18 میلیارد و 837 میلیون ریال برق شهری و روستایی و 28 میلیارد و 381 میلیون ریال بابت آب زراعی هزینه شده است.

این مسؤول خاطرنشان کرد: مبلغ 8 میلیارد و 620 میلیون ریال برای پروژه‌های نوسازی و تجهیز اراضی، 6 میلیارد و 700 میلیون ریال در زمینه امور بهداشت، یک میلیارد و 100 ریال در زمینه آبخیزداری، یک میلیارد و 740 میلیون ریال برای پروژه‌های زیرسازی و آسفالت روستایی و 2 میلیارد و 320 میلیون ریال در بخش احداث ساختمان دهیاری، پروژه‌های عمرانی و روستایی هزینه شد.

منفرد با تأکید بر اینکه حدود 45 درصد صنایع استان در این شهرستان مستقر است، بیان کرد: در روند تولید این صنایع مشکلاتی پیش آمده و در این راستا کارگروه تسهیلات و رفع موانع مشکلات تولید برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه در سال ‌جاری تعداد هشت جلسه کارگروه ستاد تسهیل موانع تولید در شهرستان آمل برگزار شد، یادآور شد: 73 مصوبه نتیجه جلسات در سال جاری بود که بسیاری از موانع و مشکلات صنایع در جهت اهداف و منویات دولت و سیاست‌های حمایتی آن دنبال شد.

معاون استاندار مازندران با بیان برطرف شدن موانع و مشکلات تولید، گفت: هم‌اکنون بسته رونق تولید هم ارائه شده و این بسته فرصت مناسب برای واحدهای تولیدی است که نمی‌توانستند از مزایای کارگروه تسهیلات برخوردار شوند.

این مسؤول با تأکید بر اینکه 304 واحد تولیدی در سامانه دریافت تسهیلات ثبت‌نام کردند، افزود: تعداد 450 میلیارد ریال تسهیلات برای این شهرستان در نظر گرفته شد همچنین ستاد اقتصاد مقاومتی در مازندران برای اجرا کردن منویات مقام معظم رهبری در سال ‌جاری و جامه عمل پوشاندن به امر اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل تلاش دارد.

منفرد با اشاره به ایجاد تشکیلات فرماندهی ستاد اقتصاد مقاومتی یادآور شد: ایجاد تحرک و پویایی اقتصاد، بهبود کلان اقتصادی، توانایی مقاومت در مقابل عوامل تهدیدزا، رویکرد جهادی، توجه به تولیدات داخلی، مردم‌نگاری اقتصاد، امنیت غذا و دارو، ایجاد خودکفایی، اصلاح و الگوی مصرف و فسادستیزی لازمه اقتصاد مقاومتی است.

فرماندار ویژه آمل با اعلام اینکه در زمینه کشاورزی عمده فعالیت به تولید برنج باز می‌گردد، بیان کرد: در سال ‌جاری 37 هزار هکتار از اراضی آمل زیر کشت برنج رفته و 32 هزار هکتار سطح زیرکشت ارقام محلی و 4 هزار و 664 هکتار زیر کشت برنج پر محصول است.

این مسؤول گفت: تاکنون 92 درصد از شالیزارهای این شهرستان برداشت شده که وسعت 8 هزار و 500 هکتار به زیر کشت دوم رفت و و 19 هزار و 900 هکتار در بخش رتون بهره‌برداری می‌شود.