سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

افتتاح 47 پروژه عمرانی با اعتبار 1250 میلیارد ریال در آمل - نمایش محتوای خبر

 

 

افتتاح 47 پروژه عمرانی با اعتبار 1250 میلیارد ریال در آمل

فرماندار ویژه آمل با اعلام اینکه در ایام‌الله دهه فجر بیش از 47 پروژه عمرانی در این شهرستان افتتاح می‌شود، گفت: بیش از یک‌هزار میلیارد و 250 میلیون ریال اعتبار برای این پروژه‌ها در نظر گرفته شد.

افتتاح 47 پروژه عمرانی با اعتبار 1250 میلیارد ریال در آمل

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان آمل، احمد منفرد ظهر امروز در جمع خبرنگاران با گرامیداشت سی‌وهفتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه پیروزی انقلاب اسلامی یک حادثه داخلی برای تغییر یک رژیم سیاسی نبود، اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران پیاده‌سازی مکتب اسلام و انقلاب را در تاریخ رقم زد و بنیانگذار کبیر انقلاب با اتکا به خداوند و همراهی مردم رژیم منحوس شاهنشاهی را نابود کرد.

معاون استاندار مازندران با اعلام اینکه در ایام‌الله دهه فجر انقلاب بیش از 47 برنامه عمرانی با بیش از یک‌هزار میلیارد و 250 میلیون ریال اعتبار در این شهرستان برای استفاده همشهریان به بهره‌برداری می‌رسد، تصریح کرد: از این پروژه‌ها مردم 85 روستا با جمعیتی بالغ بر 20 هزار نفر بهره‌مند می‌شوند.

این مسئول خاطرنشان کرد: پروژه‌های شاخص شهرستان آمل در حوزه راه و شهرسازی تعداد 11 پروژه با اعتباری بالغ بر 793 میلیارد و 625 میلیون ریال، در حوزه جهاد کشاورزی با 19 پروژه و هزینه اعتباری بالغ بر 2 میلیارد و 739 میلیون ریال و شبکه توزیع برق در قالب هشت پروژه با اعتباری بالغ بر 6 میلیارد و 174 میلیون ریال است.

منفرد با اشاره به دیگر پروژه‌های شاخص، ادامه داد: با همکاری اداره‌کل توسعه و تجهیز مدارس مازندران و اداره آموزش و پرورش آمل پنج پروژه در این بخش با اعتبار 32 میلیارد و 700 میلیون ریال به بهره‌برداری می‌رسد و در زمینه دهیاری‌ها هم 6 پروژه به میزان 3 میلیارد و 500 میلیون ریال بهره‌برداری می‌شود.

وی با اعلام افتتاح پروژه‌هایی در بخش واحدهای تولیدی و خدماتی در شهرستان آمل به مناسبت ایام‌الله دهه فجر به ساخت سالن ورزشی بخش خصوصی در منطقه کلاکسر به مساحت یک‌هزار و 300 متر مربع با اعتباری بیش از 5 هزار میلیارد ریال اشاره کرد و افزود: 196 واحد مسکن مهر این شهرستان در ایام فجر انقلاب افتتاح می‌شود.

فرماندار آمل با اشاره به اینکه همچنین 20 واحد مسکونی از سوی مجمع خیران آمل  نیز آماده شده و کلید آن به مالکان تحویل داده می‌شود، گفت: 176 واحد هم توسط مجموعه راه و شهرسازی آماده بهره‌برداری شده است.

وی با بیان اینکه در بخش پرورش ماهیان سردآبی واحد تولیدی با ظرفیت سالانه 20 تن با اعتباری بیش از 3 میلیارد و 200 میلیون ریال به بهره‌برداری می‌رسد، اظهار کرد: همچنین افتتاح یک واحد از پروژه پرورش مرغ گوشتی با ظرفیت 144 تن با اعتباری بیش از 10 میلیارد ریال به همراه بهره‌برداری جایگاه CNG با هزینه‌ 20 میلیارد ریال از دیگر برنامه‌های دهه فجر در این شهرستان است.

منفرد در پایان گفت: در مجموع 6 پروژه تولیدی در آمل با اعتبار 171 میلیارد و 500 میلیون ریال افتتاح می‌شود که از این میزان بیش از 97 هزار میلیون ریال تسهیلات به سرمایه‌گذاران اختصاص یافت.