جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

افتتاح 4 پروژه برق‌رسانی در هفته دولت در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

افتتاح 4 پروژه برق‌رسانی در هفته دولت در مازندران

مدیرعامل برق منطقه‌ای مازندران و گلستان، گفت: در هفته دولت 4 پروژه برق‌رسانی با اعتبار قریب به 88 میلیارد ریال در مازندران بهره‌برداری می‌شود.

افتتاح 4 پروژه برق‌رسانی در هفته دولت در مازندران

 به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نور حسین افضلی در آئین بهره‌برداری از پست 20.63 کیلوولت در چمستان، اظهار کرد: در مازندران با رشد مصرف برق مواجه هستیم و عمده مصرف در بخش سرمایشی است، به‌طوری که در زمان عادی یک‌هزار و 500 مگاوات و در زمان پیک بیش از 3 هزار و 700 مگاوات برق مصرف می‌کنیم.

وی افزود: با توجه به افزایش مصرف باید تأسیسات دایر تا پاسخگوی نیاز مصرف باشیم، از این رو برای افزایش ظرفیت پست‌های مختلف برق را احداث و بهره‌برداری می‌کنیم که پست چمستان نیز به همین منظور احداث شد.

مدیرعامل برق منطقه‌ای مازندران و گلستان، تصریح کرد: برای بهبود ولتاژ برق در شهرستان یک‌میلیارد و 850 میلیون تومان هزینه شده است.

این مسؤول خاطرنشان کرد: نیاز منطقه برای تأمین برق و رفع مشکل کاهش ولتاژ احداث نیروگاه است و با توجه به این نیاز احداث نیروگاه‌های کوچک در دستور کار قرار گرفت.

* بیش از 500 میلیون تومان برای این پست هزینه شد

مدیر شرکت توزیع برق غرب مازندران نیز در این آئین با اشاره به اینکه پست 20.63 کیلو ولت چمستان 22 مگاوات برق را به شبکه منتقل می‌کند، اظهار کرد: در سال گذشته 12 مگاوات برق داشتیم که در زمان پیک 8 مگاوات خاموش می‌شد و این میزان یعنی برق چمستان که کاملاً قطع می‌شد اما امروز مشکل رفع شد. 

کیوان فرح‌زاد افزود: در بخش توزیع برق مجموعاً 3 میلیارد و 200 میلیون تومان اعتبار داریم که بیش از 500 میلیون تومان برای این پست هزینه شد.

* درخواست دایر کردن اتفاقات برق در مرکز دهستان میانرود

شهریار ذوالفقاری بخشدار چمستان نیز در این مراسم با اشاره به جمعیت، پراکندگی و کوهستانی بودن منطقه چمستان، خواستار دایر کردن اتفاقات برق در مرکز دهستان میانرود شد.