جهش تولید | پنج‌شنبه، ۶ آذر ۱۳۹۹

افتتاح 2 کلینیک ویژه در بابل - نمایش محتوای خبر

 

 

افتتاح 2 کلینیک ویژه در بابل

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: 2 کلینیک ویژه در بابل تا پایان سال 95 افتتاح می‌شود.

افتتاح 2 کلینیک ویژه در بابل

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس از شهرستان بابل، مظفر ربیعی در نشست خبری با اصحاب رسانه با تبریک روز خبرنگار، اظهار کرد: ماموریت کادر پزشکی حفاظت از سلامت مردم جامعه است و کار خبرنگاران حساس‌تر از کار پزشکی است.

وی با اشاره به اهمیت قلم و منزلت خبرنگاران در جامعه افزود: خبرنگاران باید به سه اصل اساسی دقت، صحت خبر و اطلاع‌رسانی سریع پایبند باشند که خبرنگاران بابل به این سه اصل پایبند هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی بابل نخستین دانشگاه علوم پزشکی شمال کشور با قدمت 31 ساله است و به سبب همین قدمت جایگاه ویژه‌ای در حوزه آموزش، پژوهش و درمان در سطح کشور دارد.

ربیعی خاطرنشان کرد: طرح تحول نظام سلامت به عنوان محوری‌ترین طرح دولت تدبیر و امید با هدف کاهش پرداختی از جیب مردم اجرا شد.

وی با اشاره به اینکه با اجرای طرح نظام سلامت بیماران به هر مرکز درمانی مراجعه کنند توسط پزشکان متخصص مقیم ویزیت می‌شوند، ادامه داد: مراکز آموزشی گذشته از درمان رسالت آموزش نیز دارند و پرسنل مراکز باید آموزش لازم را ببینند که این امر گاهی سبب تکدر خاطر بیماران می‌شود که امیدواریم در این حوزه همکاری لازم را داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه امکانات و بودجه مراکز درمانی بابل متناسب با شهرستان داده می‌شود، اضافه کرد: بودجه‌ای که به ما تعلق می‌گیرد شهرستانی است، اما خدماتی که ما ارائه می‌دهیم استانی است، ترس از اینکه بیمار زمان طلایی درمان را از دست بدهد، مجبور به پذیرش هستیم و سعی می‌کنیم مدیریت لازم را در ارائه خدمات داشته باشیم، اما پیگیر افزایش سرانه درمان نیز هستیم.

وی از احداث 2 کلینیک ویژه تا پایان سال 95 در بابل خبر داد و یادآور شد: این 2 کلینیک در شهر خشرودپی و در ضلع جنوبی دانشگاه علوم پزشکی بابل احداث و به بهره‌برداری می‌رسد.

ربیعی خاطرنشان کرد: دو طرح غربالگری سرطان نیز در دستور کار قرار دارد که یکی ضلع جنوبی دانشگاه علوم پزشکی بابل و دیگری در مرکز شهید رجایی بابلسر راه‌اندازی می‌شود و در این 2 مرکز تمام کارهای تشخیصی بیماران انجام می‌شود.

وی از کلنگ‌زنی سایت نصب شتاب دهنده خطی خبر داد و گفت: این سایت با پیشرفته‌ترین تکنولوژی روز در درمان بیماران سرطانی با اعتباری بالغ بر چهار میلیارد تومان کلنگ‌زنی شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل اظهار کرد: در هفته دولت دانشکده توان‌بخشی دانشگاه افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.

این مسؤول از اجرا طرح 32 تختخوابی بندپی‌شرقی گلوگاه خبر داد و افزود: اجرایی شدن این طرح نیازمند اعتباری بالغ بر 14 میلیارد تومان است.

وی با اشاره به اینکه طرح 30 شب 30 مسجد دانشگاه علوم پزشکی بابل طرح نمونه کشوری شد، خاطرنشان کرد: این طرح هفت سال متوالی در ماه مبارک رمضان در راستای سلامت جامعه اجرایی می‌شود که ابتدا با حضور پزشکان عمومی بوده که اکنون پزشکان متخصص، فوق‌تخصص، مشاوران، کارشناسان تغذیه، کارشناسان مامایی و امسال نیز دندانپزشکان به این طرح پیوستند.

ربیعی یادآور شد: با اجرای طرح فرشتگان زمینی از سوی دانشگاه ارائه تمامی خدمات دندانپزشکی به شکل رایگان برای همه معلولان دو مرکز نوشیروانی و شفیع‌زاده در دستور کار قرار گرفت که در این طرح سه دندانپزشک و 30 پزشک با ما همکاری می‌کنند.

این مسؤول با اشاره به اینکه یکی از چالش‌های طرح نظام سلامت چالش مطالبات همکاران است که کارانه هفت ماه را از ما درخواست دارند، ادامه داد: 135 میلیارد تومان از بیمه‌های مختلف مطالبه داریم، این در حالی است که 105 میلیارد تومان بدهی به پزشکان، پرستاران، بخش تجهیزات، دارو، غذا و ... داریم.

وی اضافه کرد: تعداد اعضای هیأت علمی دانشگاه 386 نفر، تعداد دانشجویان 3 هزار و 600 نفر و تعداد کارکنان پنج هزار نفر است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل با اشاره به اینکه سارقین متادون دانشگاه علوم پزشکی بابل بزودی به دام قانون گرفتار می‌شوند، افزود: مقداری دارو از دانشگاه که بیشتر متادون بوده به مبلغ 18 میلیون تومان به سرقت رفت که مراکز آگاهی سرنخ‌هایی به دست آورده‌اند و امیدواریم به‌زودی عاملان سرقت به دام قانون گرفتار شوند.

وی با تقدیر از خیران حوزه سلامت شهرستان بابل تصریح کرد: به کمک خیران دو اتاق عمل بیمارستان مرزیکلای بابل با اعتباری بالغ بر 150 میلیون تومان بازسازی می‌شود و با اعتباری بالغ بر 150 میلیون تومان از سوی لطیفی یکی از خیران بابلی به تجهیزات این بیمارستان افزوده می‌شود.

ربیعی با اشاره به اینکه به کمک خیر بابلی به‌نام قلی‌تبار بخش گوارش بیمارستان یحیی‌نژاد بابل فعال شده است، گفت: در صورت تهیه زمین 20 هکتاری، یک خیر بابلی آماده ساخت بیمارستان 200 تختخوابی در بابل است.