جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

افتتاح 2 کتابخانه عمومی در بابل توسط خیران کتابخانه‌ساز - نمایش محتوای خبر

 

 

افتتاح 2 کتابخانه عمومی در بابل توسط خیران کتابخانه‌ساز

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی مازندران، دو کتابخانه عمومی در کتی غربی و روستای دهک بابل که توسط خیران ساخته شد، با حضور مسئولان استانی و شهرستانی مورد بهره‌برداری قرار گرفتند.

کتابخانه عمومی تابان روستای دهک با زیربنای 240 مترمربع با هزینه بیش از 250 میلیون تومان توسط کشاورز نمونه مازندران رضا غلام‌پور دهکی احداث شده و برای بهره‌برداری به اداره کل کتابخانه‌های عمومی مازندران اهدا شد.

کتابخانه عمومی حضرت باقرالعلوم(ع) کتی غربی نیز با زیربنای 460 مترمربع با هزینه‌ای بالغ بر 400 میلیون تومان توسط یدالله خلیل‌پور علمداری و خانواده مرحوم رمضان یحیی‌زاده ساخته شده که این کتابخانه نیز به اداره کل کتابخانه‌های عمومی اهدا شد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار مازندران در مراسم افتتاح کتابخانه عمومی دهک کار خیر در عرصه فرهنگ را جلوه‌ای از صفات الهی و اقدامی آینده‌نگرانه و نیک‌اندیشانه برشمرد.

علیرضا یونسی از خیران کتابخانه‌ساز به خاطر رویکرد صحیح فرهنگی قدردانی کرد.

وی ترویج فرهنگ مطالعه را لازمه سعادت جامعه دانست و کتابخانه‌های عمومی را مهم‌ترین بستر برای تحقق این امر مهم عنوان کرد و از خیران خواست تا برای آراستن شهرها به کتابخانه‌های عمومی به دولت یاری رسانند.

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی نیز با قدردانی از خیران کتابخانه‌ساز، این اقدامات را باقیات‌الصالحات برای خیران، منشا خیر و برکت برای جامعه و عامل ایجاد امید بیشتر برای آینده جوانان و نوجوانان دانست.

عبدالحسین باقری افزود: زیرساخت‌های کتابخانه‌ای در مازندران تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله بسیاری دارد و تنها با ورود خیران عرصه کتابخانه‌سازی می‌توان به افق چشم‌انداز توسعه در مدت زمان کوتاه دست یافت.