جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

افتتاح 2 پروژه عمرانی دانشگاه پیام‌نور مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

افتتاح 2 پروژه عمرانی دانشگاه پیام‌نور مازندران

رئیس دانشگاه پیام‌نور مازندران با اشاره به ایام‌الله دهه فجر از افتتاح و بهره‌برداری از دو پروژه عمرانی با اعتبار بیش از بیست میلیارد ریال خبر داد.

افتتاح 2 پروژه عمرانی دانشگاه پیام‌نور مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از بابلسر، اسدالله دیوسالار در حاشیه بازدید از دانشگاه پیام‌نور بهنمیر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان بابلسر با اشاره به ایام‌الله دهه فجر، اظهار کرد: انقلاب اسلامی محصول و نتیجه یک جریان فکری ریشه‌دار و منبعث از قرآن و عترت است.

وی افزود: این انقلاب اساسا به صرف داشتن ماهیت فکری و نظری قوی ، ضد استکباری و عدالت‌خواهی که ریشه در اسلام و به‌ویژه شیعه به عنوان یک حزب تمام دارد از همان ابتدا درصدد مبارزه با ظلم و شکستن انحصارات تکنولوژی، رسانه‌ای، بازارهای مالی و سرمایه‌داری جهانی بوده‌است به این منظور از پشتوانه عظیم مردمی برخوردار است.

رئیس دانشگاه پیام‌نور مازندران با بیان اینکه در بین عوامل و جریانات موثر در شکل‌گیری، رشد و تداوم این انقلاب دانشگاه و دانشجویان نقش موثر و به‌سزایی داشته‌اند، بیان کرد: همراهی دانشگاه با خیل عظیم مردم موجب شد در 12 بهمن 57 جمعیتی میلیونی با طول 23 کیلومتر پایه‌های استبداد را به لرزه درآورند و در 20 بهمن با اجتماع در دانشگاه تهران مهر تایید را بر پایداری دولت موقت تعیین‌شده از سوی رهبر انقلاب بزنند.

دیوسالار تصریح کرد: اتحاد و همبستگی همه‌جانبه متفکران جامعه، دانشگاهیان و روحانیون سبب شد در روز 22 بهمن، دژهای تسخیرناپذیر رژیم مستبد پهلوی که با حمایت همه‌جانبه آمریکا، انگلیس و سرمایه‌داری جهانی همراه بود در هم بریزد و شاهد پیروزی یکی از باشکوه‌ترین وقایع تاریخی در قلب خاورمیانه باشیم.

وی خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی با پشتوانه عظیم قرآن و عترت و جمعیتی معتقد به این دو اصل توانسته است در 37 سال به مقابله با توطئه‌های عظیم جهانی بپردازد.

این مسئول با بیان اینکه دانشگاه پیام‌نور از آنجایی که مولود انقلاب اسلامی است با مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی تاسیس شده‌است، افزود: از آن زمان تاکنون از رشد چشمگیر کمی و کیفی برخوردار بود.

رئیس دانشگاه پیام‌نور مازندران با اشاره به اینکه دانشگاه پیام‌نور با وجود بیش از 520 مرکز و واحدهای دانشگاهی، ده‌ها هزار کارمند، حدود 4 هزار عضو هیئت علمی و بیش از 700 هزار دانشجو در سطح کشور در راستای فعالیت‌های فرهنگی در حال فعالیت است، اظهار کرد: دانشگاه پیام‌نور مازندران نیز به تبع از دانشگاه مادر در سیاست و برنامه‌های فرهنگی در جهت توسعه و ترویج فرهنگ اسلام و انقلاب تلاش موثر و قابل توجهی را انجام می‌دهد.

دیوسالار تعداد مراکز و واحدهای دانشگاه پیام‌نور مازندران را 18 واحد و مرکز دانشگاهی دانست و افزود: دانشگاه پیام‌نور استان به مناسبت سی و هفتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی دو پروژه بزرگ در سطح استان را به افتتاح و بهره‌برداری می‌رساند.

وی از افتتاح و بهره‌برداری سوله ورزشی چند منظوره دانشگاه پیام‌نور بابل و بهره‌برداری از ساختمان دانشگاه پیام نور بهنمیر در این ایام خبر داد و گفت: سوله ورزشی چندمنظوره دانشگاه پیام‌نور بابل در زمینی به مساحت یک‌هزار و 318 متر مربع با اعتبار 15 میلیارد ریال در ایام‌الله دهه فجر افتتاح می‌شود.

این مسئول با اشاره به افتتاح از ساختمان دانشگاه پیام‌نور واحد بهنمیر، بیان کرد: این ساختمان در دو طبقه آموزشی و اداری با اعتبار حدود 10 میلیارد ریال به بهره‌برداری می‌رسد.

دیوسالار طراحی و چاپ بروشور معرفی دستاوردهای عملکرد پیام‌نور استان، برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه‌ها، برگزاری نمایشگاه و دستاوردهای دانشگاه، دیدار با خانواده شهدا، حضور در نماز جمعه به عنوان سخنران پیش از خطبه، برگزاری مسابقات کتاب‌خوانی، حضور در راه‌پیمایی 22 بهمن و چراغانی و آذین‌بندی محیط دانشگاه‌ها را از دیگر برنامه‌های دانشگاه پیام‌نور مازندران در ایام‌الله دهه فجر دانست.